
Folkparáda na regionech Českého rozhlasu vznikla z iniciativy SAI a je jakýmsi odrazem systému Porty, protože písničky nominují krajské redakce ČRo.
Folkparáda na regionech Českého rozhlasu vznikla z iniciativy SAI a je jakýmsi odrazem systému Porty, protože písničky nominují krajské redakce ČRo.
SAI Svaz autorů a interpretů, který již deset let podporuje Portu, se významně zasadil o to, aby byly i letos uděleny Výroční žánrové hudební ceny Akademie populární hudby, „Ceny Anděl“, které nominují a udělují vybraní akademici z oblasti hudebního světa.
SAI -Svaz autorů a interpretů podporuje Portu již deset let a bude ji podporovat i v roce 2017. Vybral si ji vedle dalších různých festivalů a hudebních projektů proto, že Porta podporuje českou hudební tvorbu, hledá talenty a dává příležitost širokému spektru interpretů, autorů a skupin v žánru folk a country i v žánrech příbuzných.
Žhavé téma, s kterým se stále potkáváme, je, že se řeší OSA. Jestli je to špatně, být, nebo nebýt OSA zastupován. Na věc je možné dívat se z několika stran.
Muzikanty by určitě mělo zajímat, jak si vedou na poli užití jejich nahrávek, nebo autorství při užití na veřejnosti, což pro ně zajišťují kolektivní správci OSA, Intergram atd. K tomuto poznání a kontrole vytvořily OSA i Intergram elektronickou databázi děl a výkonů.
Cenu Senior Prix 2014 letos na návrh SAI obdrželi Eva Pilarová, Václav Neckář, Jaroslav Wykrent, Tony Linhart, Pavel Sedláček, Svatopluk Macák, Vítek Fiala a Ivan Smetáček.
S rozmachem vydávání vlastní tvorby na CD, nebo prezentováním na internetu, by měl vznikat celkem logicky přetlak v šuplících, protože ne všechno se dá použít pro vlastní potřeby kapely, nebo své. Při tvorbě zkrátka vzniká i něco, co je sice třeba dobré, ale zrovna se to nehodí do na právě vznikající album…Pak nastává problém, kam s písní. A není to zrovna jednoduché, zavolat potenciálnímu interpretovi a sdělit mu, že pro něho mám písničku, bez textu a aby si pro ni přijel, že je skvělá a přesně pro něho…:-))
Strana 1 z 2