Karavana je hudební pořad, který každý druhý pátek v měsíci vysílá od 19:00 hod. Country rádio. Denisa Marková a Jiří Vondráček zde představují vždy dvě písničky čtyř interpretů a skupin. Následně je jedna z nasazených dvou písniček zařazena jako písnička týdne Country rádia. Jako tzv. bonbónky se v pořadu objevují další písničky, které stojí za to si připomenout, nebo které unikly pozornosti rozhlasových dramaturgů.
Písničky týdne jsou dále zařazovány na playlist YT kanálu Country rádia a jsou představovány pravidelně i zde v ePortýru. Dramaturgie Country rádia si pak vybírá, které písničky z Karavany zařadí do svého playlistu. Je na posluchačích rádia, jestli se pak budou objevovat v písničkách na přání...
Od září 2018 je tedy každý rok představeno kolem stovky písniček a 52 z nich se stane písničkami týdne. O prázdninách se vysílají retro karavany, kdy jsou představeny ty nejzajímavější písničky roku. Vánoce jsou věnovány samozřejmě písničkám se zimní a vánoční tématikou. Od roku 2018 tak bylo představeno víc než 400 nových písniček. Pořad Karavana je současně představována na Youtube kanálu Country rádia a Porty https://www.youtube.com/user/portafestival v upravené podobě i s fotografiemi interpretů a informacemi o autorech skladeb.
Cílem pořadu je podpora českých písniček, interpretů a autorů.
Když chcete mít své dvě písničky v Karavaně na Country rádiu, vyberte dvě, které by se mohli posluchačům Country rádia líbit a zašlete je jako nabídku na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Když budou do Karavany vybrány, dostanete od produkce potřebné informace.
Partnerem Karavany je SAI - Svaz autorů a interpretů.

 

Karavana

V Karavaně č. 64 mají své vánoční písničky Tony Joch, Vojta Kiďák Tomáško, Quanti Minoris, POKÁČ, Hradišťan, Jan Nedvěd, Petra Černocká a Divá Bára s Coco, Jiří Krhut, Bokomara, Marie Pártlová, Vokobere, Žalman a spol. a Sluníčko.

Karavana

V Karavaně 56 zazní Žalman & spol.Marien, Jinotaj, David Kourek a jako bonbónky jsou zařazeny písničky skupiny Sluníčko a také poslední verze Aprílového počasí, kterou doplnil svými kytarami spoluhráč Jiřího Vondráčka z kvartetu Vokobere Petr Kocman.

Karavana

Karavana na Country rádiu č.63 hudební přehlídka dvojic písniček od interpretů, kteří si většinou své písničky skládají sami. Mrakoplaš, Jana Rychterová, Petr Novotný, VeHiBa s Veronikou Bartošovou a také Jindra Kejak a KTO.

Karavana

Karavanač.59 představuje vítěze Porty 2023 @PortafestivalCz1967 a několik dalších finalistů, oceněných odbornou porotou nebo hosty Porty.. V letošním roce se rozrostl počet partnerských festivalů, které si zvou na vystoupení vítěze nebo finalisty Porty. Jedním z pořadatelů je také Slávek Janoušek a jeho festival Janouškovo Ústí. Vítězkou Porty 2023 se stala Marie Tilšarová, kterou si Denisa a Jirka pozvali do studia Country rádia a popovídali si o Portě.

Karavana

Karavana na Country rádiu č.55 představí Roberta Křesťana, Vlastu Redla, skupinu Isara a Bohadlo company. Zazní opět 8 písniček čtyř interpretů a k tomu zajímavé bonbónky, což bývají třeba nahrávky z Porty, nebo zapomenuté písničky, které stojí za to oživit. Od Roberta Křesťana zazní dvě písničky z jeho posledního alba Díl druhý, a pak taky skupina Isara, Bohadlo company, také dvě písničky Vlasty Redla. Krásné bonbónky zazní od skupiny COP, Stráníků a Pavla Dobeše.

Karavana

V Karavaně 62 zazní písničky těchto interpretů: Milan Šťastný, Frýda & Company se zpěvačkou a autorkou Albínou Petshovou, Bratři Ebenové, Vojtěch Šňupárek a dva bonbónky... Marsyas a Bohouš Josef.

Karavana

Karavana č. 58 se věnuje interpretům, kteří následně vystoupí na 57. ročníku Porty v Řevnicích @PortafestivalCz1967 Jsou to: Richard Krajčo, Jaroslav Samson Lenk, Nerez a Lucia, Robert Křesťan, Jiří Krhut, Petr Bende, Rangers Plavci, Nová sekce, VeHiBa vítěz Porty 2022.

Karavana

Karavana č.61 v novém školním, roce představí opět osmero písniček od čtyř interpretů a také již tradičně dva zajímavé bonbónky. V zářiové Karavaně tedy Denisa a Jirka představí kapely Naboso, Dušan je tu Jakodoma, Štěpána Kojana, Alishi. A jako bonbónky zazní Karavana mraků v podání kapely Divokej Bill a Les od Vokobere.

Karavana

Hostem na telefonu Karavany 57 je Karel Macálka ze skupiny Rangers. Celý pořad bude tvořit zase desítka písniček, které se budou ucházet o přízeň posluchačů Country rádia. Lenka Slabá a Triola, Monika Sonk , která postoupila do semifinále Porty v Řevnicích, Vítěz pražské Porty skupina The Folks, Rangers, Marta Kubišová a Vokobere z Porty 2012, a skupina Country Sisters, která letos oslaví 50 let na scéně. Opět budou z Karavany vybrány některé písničky a stanou se písničkami týdne na Country rádiu.

Karavana

Interprety Karavany č. 53 jsou Pokáč, Robert Křesťan, Aleš Petržela, Štěpán Kozub a Jiří Krhut, Pavlína Jíšová, Epydemye, Blondýna, Víťa Troníček, René Matlášek, Sakrapes, Loes & The Acoustic Engineers, nebo Ponožky pana Semtamťuka.

Tags:

Strana 1 z 2