Tipy na výlet
Skála s křížem ve Svatém Janu pod Skalou

Bude ještě chvíli trvat, než se náš život dostane do normálu. Naštěstí můžeme alespoň chodit na procházky a výlety. Třeba do Svatého Jana pod Skalou, překrásné lokality opředené legendami.

Tipy na výlet

Mezi Čechy se asi najde jen málo těch, kteří neznají hrad Křivoklát. Ten samozřejmě také stojí za návštěvu, ovšem pokud se chcete vyhnout davům lidí v probíhající turistické sezoně, doporučujeme vám jiný výlet. Nedaleko Křivoklátu leží vesnice Zbečno, kde si můžete prohlédnout překrásný Hamousův statek.

Tipy na výlet

Další ročník populární Procházky Povltavskou stezkou do Třebsína letos startuje v sobotu 22. dubna od 9 do 12 hodin ve Štěchovicích a trasa vede přes Yukon-Fáberku, Ztracenku, Svatojanské proudy k proslavené hospodě u Taterů.

Tipy na výlet
Výlet do Neumětel

Pověst o Horymírovi a jeho věrném koni Šemíkovi známe asi všichni. Vladyka Horymír měl zemřít na pražském Vyšehradě, ale Šemík ho zachránil. Tento statečný kůň skočil ze skály pod hradem do Vltavy, přeplaval ji a pak běžel až do Neumětel. A tady má dodnes svůj památník.

Tipy na výlet
Socha Karla IV.

Díky slavnému českému filmu Vesničko má středisková a ještě slavnější větě pana doktora v podání Rudolfa Hrušínského skoro každý, kdo film viděl, když přijede do Pelhřimova, ví, že to je to místo, kde mají krematorium. Tedy pokud v Pelhřimově nebydlí…

Tipy na výlet
Skryje

Podzim je v plném proudu, dny se krátí a počasí je stále chladnější. Nám turistům to ale nevadí, toto období si umíme zpříjemnit procházkou do přírody. Třeba… Už jste byli u Skryjských jezírek? Ať už ano, nebo ne, přijměte nyní krátké pozvání na pohodový výlet.

Strana 1 z 3