Retrospektivní turné pražského folk-rockového HROMOSVODU vstupuje do své druhé fáze a ve čtvrtek 26.11. vyvrcholí v domácí Balbínově poetické hospůdce.

Být skupina občanem, získala by nárok na průkaz – právě toho dne to bude rovných 15 let, co si v šatně 7.B. na ZŠ Horáčkova tři kluci řekli, že založí kapelu. A bylo, nebylo… a je
Do Balbínky dorazí i vzácní hosté z řad bývalých členů včetně těch, kteří tehdy, v telecích letech, stáli u zrodu. Zazní tudíž i několik rarit z nejstaršího období, kterému se v Hromosvodu s úsměvem přezdívá „kinderfolk“. Nostalgie ale má své hranice a tak páteř playlistu bude tvořit aktuální repertoár poskládaný ze dvou dosud vydaných oficiálních alb a několika novinek.
Lze očekávat, že sál bude praskat ve švech, ale proč dělat oslavy jinde než na domácí scéně. Tím spíš, že Hromosvod kouká spíš dopředu než dozadu. Paralelně totiž pracuje na svém třetím řadovém albu. Činí tak v domácím studiu svého bubeníka a někdejšího zvukaře Jakuba Homoly. Většina materiálu je natočená, spousta nových písní už je slyšet i na koncertech. Mix proběhne v zimě, zatím stále není rozhodnuto, komu z českých zvukových kouzelníků bude třetí děťátko Hromosvodu svěřeno. Stejně tak nejsou uzavřena jednání s vydavateli, není vyloučeno ani vydání vlastním nákladem, které se osvědčilo u minulého cd Svitavy (2006).
Ač deska ponese název Zimní čas, vyjde pravděpodobně z technických důvodů až v dubnu. Následně bude podpořena jarní koncertní šňůrou a mohutnou festivalovou jízdou. Ta letošní byla natolik vydařená, že téměř na všech místech dostal Hromosvod nabídku vystoupit i napřesrok, k čemuž se jistě přidá spousta akcí nových. Letošní vystoupení na hlavních pódiích největších festivalů (Benátská noc, Sázavafest...) potvrdily, že Hromosvod dokáže bodovat jak na malých žánrových fesťáčcích, tak na velkých mainstreamových open-airech. I ve 21. století může vítězit kvalita nad značkou.
Podrobnější informace (včetně MP3) naleznete na webu www.hromosvod.cz nebo www.hromosvod.com

Ondřej Fencl