Trampská osada a trampská kapela FALEŠNÁ KARTA by ráda pozvala všechny příznivce FCT žánru na svoji tradiční akci - trampský hudební festiválek "Vírský sumec" spojený s Mikulášským trampským bálem. Tato akce proběhne v sále bývalého kina ve Víru u Bystřice nad Pernštejnem v sobotu 12. prosince 2009 a bude to už popatnácté !!!

Vše začne v 15.30 "8. Vírským sumcem". Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v naprosté špičce FTC žánru - např. Ozvěna, Chrpa, Lístek, Tempo di vlak, Přístav, Marien, Epy de Mye, Berušky ad…Letos se nám, kromě krátkého úvodního bloku Falešné karty, představí:
Duo Quaoar – Praha
JoPasaran – Velké Němčice
Kati – Brno
F.T. Prim - Brno

Po skončení "Vírského sumce" začne zhruba v 19.30 jubilejní "15. Mikulášský bál T.O. Falešná karta". Hrát a zpívat bude, kromě pořádající Falešné karty také část kapel z "Vírského sumce".
Tento trampský bál se vyznačuje tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže. Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 2.30 hod, tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje "sejšn" pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i další návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.

…a ještě poslední důležité informace - společná vstupenka na "Vírského sumce" i na "Mikulášský trampský bál" stojí 65 kč. Návtěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly mají vstup zdarma. Vstup zdarma budou mít i návštěvníci, kteří na bál přiskáčou převlečení za žábu.
V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek, tousty a další znamenité pochutiny a také velký výběr alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí. Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat hlavně „Falešňákovici“, „národní“ nápoj kluků z Falešné karty.