V Olomouckém divadle Tramtarie se 10. – 12. listopadu uskuteční 2. ročník mezinárodního hudebního festivalu Píšu písničky. Mezi hlavními účinkujícími se letos představí irský písničkář Mark Geary, slovenská vítězka superstar 2005 Katka Koščová či písničkář Ivan Hlas.
Písničkář Zdeněk Hamřík, hlavní pořadatel festivalu a vítěz letošního Národního kola Porty přivede do Olomouce kromě známých jmen rovněž mladou generaci české hudební scény.

V programu festivalu se objeví například Martina Trchová, Žofie Kabelková, Hope Astronaut či kapela Alibaba. „Součástí festivalu je kromě hlavních večerních koncertů také open scéna, na níž se představí začínající autoři, autorská soutěž, kytarová škola či besedy a workshopy se zajímavými osobnostmi,“ uvedl Hamřík. Jedním z významných hostů je bezesporu divadelník, herec a moderátor Mirek Kovářík, který na festivalu vystoupí a povede jeden z workshopů. V rámci dalšího programu se mohou diváci těšit například na besedu s Michalem Bystrovem, který na festivalu představí svoji knihu Příběhy písní, či vernisáž fotografií písničkářů slovenské fotografky Ivi Rebové. Na festivalu také proběhne křest hned několika nových desek. Katka Koščová představí novinku Nebotrasenie, Źofie Kabelková Peřiny z vody, kapela Alibaba přiveze novou desku s názvem Mačkalov.
„Jedním z velkých cílů festivalu bylo dát v rámci větší akce prostor začínajícím umělcům a upozornit na nové talenty. Věřím, že se tento cíl prostřednictvím open scény a autorské soutěže daří plnit“, dodává hlavní organizátor.
Více informací o festivalu Píšu písničky a podrobný program najdete na adrese: www.pisupisnicky.cz.