1.Myslíte si, že je to pro Portu velký problém, že se musí vypnout aparatura ve 23:00 a přes to vlak nejede?
Jasně, že je to problém. Na jiných velkých festivalech se hraje až do rána a je to super.

2.Jak se vám zdá novinka, že se bude obměňovat porota a tedy i její předseda častěji než bylo zatím zvykem?
Můžeme jen souhlasit, přeci jen větší názorové spektrum je příhodnější než sudba stále stejných lidí, kteří mají v podstatě stejné závěry.

3. Zúčastnili jste se celého Porta systému od oblastních kol až po Ústí... je pro vás třívrstvá Porta problematická?
Ne. Jen po Řevnice. Problematická není, přesto v jednoduchosti bývá krása a tak méně někdy znamená více.

4. Je pro vás žánrový rozptyl Porty dostatečný?
Rozptyl je velmi květnatý a to je právě velká škoda. Protože tyto festivaly jako je i Zahrada postrádají „TU“ folkovou atmosféru jak v hledištích tak na podiu.
Což je trošku komické, když folkové festivaly nemají zastoupení nebo velmi malé, právě v tomto žánru. Proto pak i tak velkou akci jako je Porta mohou pomalu zastínit i mnohem méně známé, méně medializované či menší festiválky, jako krásný festival Muzika v Hrádku u Rokycan.

5. Přihlásíte se znovu do soutěže?
Stále se rozhodujeme. Nadšení se totiž občas vytrácí. Nenavazuji jen na předchozí odpověď, ale také na výkony které díky (většinou časové tísni) nemohou být takové, jaké bychom si přáli.

6. Co se Vám líbilo a co byste změnili?
Líbilo se nám místo konání, Věra Martinová a hlavně pozdní atmosféra v atriu, kdy nešlo o soutěžení.

Organizace: Myslíme, že systém z Jihlavy, kdy se jedna kapela připravovala a druhá hrála, byl asi výhodnější. Takhle to je strašně hektické. Velikým handicapem ale stále zůstává návštěvnost. Když si vzpomeneme na ty davy na Zahradě, je nám opravdu smutno. Malé scény jsou poloprázdné i když se tam hraje velice hezky, uvolněně a se super zvukaři.
A v neposlední řadě, je více než podivné, když všechny kapely znějí rozpačitě a profíci super (při stejné aparatuře a se stejnými zvukaři).

Magda Mašková + Oříšci

Díky za Portu ...jvz