HAF!O Portě toho bylo napsáno opravdu hodně. Psaly noviny, časopisy, jsou napsány i knihy.
Ale nikde se nikdo nezmiňuje o tom, jak to bylo na Portách s našimi pejsky.

Když se letos připravovalo České národní finále v Řevnicích, najednou letěla vzduchem otázka: "a co pejsci? Můžou na Portu?"
No a to není hned tak jasno, protože řevnické divadlo je sice v lese, ale co na to majitel divadla? Ale co hovínka? A co vodička a mističky? A co když se jim nebude líbit country zpěvačka a budou na ni štěkat? A co řeknou na český bluegras?

Otázka padla a odpověď taky. Ano chceme pejsky na Portě. Taky kam by svý mazlíčky dali ti, co chtějí přijet na Portu a mají doma čtyřnohýho přítele? A co by tomu řekli pejsci, když se ví, že je Porta v lese a že i přes to nejedou...
Jedno malé ano znamená vzít si na triko, že se jim tam bude líbit. To znamená mističky a musí být pytlíky a musí tedy být někde nahlas řečeno, že pejsky chceme...
A nahlas, to znamená na webu v novinách i v radiu...

V prodejně na Senovážném náměstí se paní vedoucí usmívala a slovo dalo slovo a měli jsme misky - do každého rohu jednu a taky radu, kde získat tolik potřebné pytlíky a s sebo logo: Máme rádi pejsky.
A světe div se: v Říčanské ulici, kde sidlí Country radio a kam jsme chodili točit pořady o Portě, sídlí v č.10 vydavatelství Minerva, které vydává Mezinárodní kynologický časopis Svět psů a kde jsme se měli zeptat. Jaká to náhoda...
Takže zvonek a slovo dalo slovo, a měli jsme plné auto nejen těch pytlíků, ale i časopisů Svět Psů a pro pejskaře několik krabic pamlsků pro jejich čtyřnohé posluchače country a trempíren a spoustu rad a něco taky pro kočičky.
A tak se 27. - 29. 6. v Lesním divadle v Řevnicích rozdávaly pamlsky a dvounozí záviděli čtyřnohým, protože bylo jasný, že si moc pochutnávali. Ale nemuseli, protože dobrého jídla a dobrého pití byla hojnost pro všechny.
Tak děkujeme za němé tváře a příště zase
Haf na Portě...

jvz