Písničkářka ze Slaného, která prošla soubory, sbory, kapelami i duem, časem zjistila, že stát sama na pódiu ji baví asi nejvíc. V posledních letech vystupuje na letních festivalech i na klubových scénách s vlastními písničkami jen s jednou kytarou a jedním hlasem. Hudební nástroj pro ni kdysi vybrali rodiče tak, aby prostorově vyhovoval jejich malému bytu. Jí propagovaný klavír (případně harfa) byl jednohlasně zavržen! Ale dobře tak. S klavírem na zádech se cestuje vážně dost obtížně. Vystupovala na mnoha hudebních festivalech: Porta, Osecká kytara, Trampská nota, Bezmezná Mezná, Odolenfest, Notování pod Vyšehradem, Čechtická lilie a dalších. V roce 2006 vydala 13ti písničkové demo a další se chystá.
Domovskou scénu má ve Slaném, v čajovně "Letící slunečnice". Do pravidelných folkových večerů si zve jako hosty kamarády a spřátelené kapely. Další informace najdete na webových stránkách http://simonaklimova.wz.cz. Písničky si můžete poslechnout na adrese http://bandzone.cz/simonaklimova

1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
Do portovních předkol jsem se jako písničkářka přihlásila poprvé v roce 2004, takže letošní rok soutěžím popáté.

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?
Za portovní úspěch považuji to, že se mi každý rok podařilo postoupit do finále. To letošní bude tedy moje páté. Mezi neportovní úspěchy patří vítězství na Osecké kytaře, Bezmezné mezné, Odolenfestu, Čechtické lilii, dvojnásobné vítězství na Trampské notě v Padochově nebo postup do finále v soutěži Notování pod Vyšehradem.

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?
Mým hudebním cílem nebo spíš přáním je svými písničkami oslovovat posluchače a jsem ráda za každou ulovenou dušičku, ke které si moje hudba najde cestu.

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?
Vzhledem k tomu, že mezi spoustou kapel, jsem ve finále možná jediný "sólista", tak písničkářský recitál s jedním hlasem a jednou kytarou může být příjemnou změnou v hudebně nabitém programu.

5) Jak se připravujete se na soutěžní finále?
Asi zvolím zlatou střední cestu, jelikož nic se nemá přehánět, ale zároveň bez práce nejsou koláče:-). Ale nejlepší přípravou je asi stejně hrát a hrát. V červnu mě čeká sedm hudebních štací, tak snad nebudu přetrénovaná :-).

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?
Případný úspěch přináší případné možnosti a možností je potřeba jako soli.....

7) A co se stane když se případný úspěch nedostaví?
Vůbec nic. Tak jako tak si dám červené s colou a budu si broukat nějakou novou melodii. V hudbě se totiž dost dobře závodit nedá a kouzlo Porty je stejně v něčem úplně jiném.

Simča Klímová
Foto: www Simony Klímové