"A pak to přišlo - skupina Šeginy z Prahy (prošvihla z časových důvodů tamní předkola) kolem písničkáře, kytaristy a autora Richarda Rezka. Trošku jsem se obával, že půjde po stopách slavného tatínka a bude to zpěvák přímočarých líbivých písní s doprovodnou kapelou, opak však byl pravdou. Nezvyklé nástrojové obsazení - klávesy, perkuse, kytara, violoncello a klarinet, vše na skvělé instrumentální úrovni odpovídající vyššímu hudebnímu vzdělání, základem jsou však introvertní krásné písně, mělo to trošku ebenovský šmrnc, naštěstí i hloubku. Jako porota jsme jim pak trošku promluvili do duše, hlavně co se týče dramaturgie, aby na folkovo-trampské publikum nepůsobili moc akademicky, ale muzikanti jsou to fenomenální. Poslali jsme je do Řevnic z prvního místa víceméně jednohlasně." (z článku: Nejasná zpráva o Podorlickém kole Porty). Více na: www.seginy.cz/ 1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
Poprvé (a snad ne naposledy)

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?
Zatím největším portovním úspěchem je letošní postup do národního finále v Řevnicích. Neportovní hudební úspěchy ? Nevím zda mezi ně počítat jedno rozebrané cédéčko a vyprodané koncerty v Balbínově poetické hospůdce, v Salmovské literární kavárně, v klubu Carpe Diem či v klubu Akord …

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?

Chceme dokázat, že lze propojit neobvyklé hudební obsazení s poetickými texty a udělat radost jak dětem ve školce tak profíkům na portě. A nejbližším hudebním cílem je vyhrát letošní Portu.

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?

Právě pro tu společnou radost.

5) Jak se připravujete na soutežní finále?

Jako na každý jiný koncert, ale s trochu větším rozechvěním …

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?
Dobrý pocit, nové příznivce a eventuelně i pozvání na další koncerty či hudební projekty. A možná nás to taky donutí vydat nové cédéčko.

7) Volná otázka. Zeptejte se na něco sami sebe nebo velkohubě :-)
využijte prostor ePortýra pro vaši reklamu. Nač toho nevyužít, když je to zadarmo, že? :-))))
Otázka: Jak je možné, že se o tak skvělé kapele jako jsou Šeginy, tak málo mluví a píše?
Odpověď: Protože nepatříme do žádného módního proudu. Plujeme trochu jiným časem a prostorem.