Brněnská folková skupina Pocity vznikla v druhé polovině roku 2001. Zakládajícími členy byli Michal Pospíšil (sólová kytara, zpěv), Jitka Pospíšilová (dvánáctistrunná kytara, klávesy, zpěv), Anna Podlipná (percuse, zpěv) a Karel Malana (kontrabas). V tomto složení jsme se zúčastnili našeho prvního koncertu a hned finále autorské Porty 2002 v Plzni. Portu jsme sice nezískali, ale přivezli jsme si z Plzně mnoho cenných zkušeností. V létě 2002 do kapely přišla značná posila - sourozenecké duo Aleš Vosáhlo (kytara, klávesy, foukací harmonika, zpěv) a Klára Vosáhlová (zpěv, percuse).
Následujícího roku jsme se zúčastnili opět finále autorské a semifinále interpretační Porty v Jihlavě (což jsme zopakovali ještě o rok později). Ale především jsme uspořádali náš historicky první samostatný koncert v Brně. Léta páně 2005 se naše sestava obměnila. Klárka a Anička odešly a na jejich místo nastoupili Soňa Zachová (housle, zpěv, rytmika) a Marek Vlček (foukací harmonika, rytmika), čímž se naše muzika obohatila o nové prvky. Na počátku roku 2006 jsme se rozloučili s Markem a v tomtéž období, ale o rok později, se Soňou. Housle se ale do nás a do našich písniček tak vryly, že počínáme hledati novou hráčku na tento nástroj. Na konci roku 2007 začínáme zkoušet s novou zpěvačkou, Lenkou Hladíkovou, která našim vokálům, jak doufáme, vrátí ztracenou sílu. Hrajeme vlastní písně, které jsou ovlivněny různými hudebními směry a žánry. Nicméně se snažíme držet se folkové linie.

1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
Letos jsme to zkusili do sedmice všeho dobrého.

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?
Při naší druhé účasti ve finále autorské Porty v roce 2003 se nám cestou na festival neztratil basák. Navíc se mu dokonce podařilo utěsnit stan tak dobře, že mu nenavlhla peřina.

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?
Nejpozději do roku 2009 bychom rádi zařadili do našeho repertoáru i 4. akord - prozatím to vypadá na Fdur. Hned násleující rock, poté co patrně vyprodáme Strahov, zaútočíme na Kárnegí hóól.

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?

Myslím, že není proč psát další důvod. Věříme, že po přečtení tohoto rozhovoru si nás rádi příjdou poslechnout všici. Kromě toho musíme sebekriticky uznat, že se sami sobě dobře posloucháme.

5) Jak se připravujete na soutěžní finále?

Posledních 8 měsíců před finále se náš denní program zcvrkl na následující body: generální hygiéna - lekce základů hudební nauky - zkoušky podpořené přiměřenými dávkami zákonem uznaných omamných látek.

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?

Z předchozí náplně našeho denního programu budeme moct konečně vypustit generální hygienu.

7) Otázka: Chytíš kapra na strunu?
Odpověď: Kdy!!! Neboli www.pocity.net

Za kapelu Pocity Tom Flegr