Bossorky vystupovaly poprvé 25.12. 2004 v Úpici jako kapela vzniklá pro potřeby vánočního koncertu „Radostně budem zpívati“. To znamená, že letos o Vánocích oslavíme už čtyři roky společného hraní. Hrajeme převážně vlastní tvorbu, protože by nám stejně nikdo nevěřil, že je naším největším potěšením honit stáda v Arizoně, obsluhovat kovboje v zapadlé hospůdce v El Pasu nebo čekat na řidiče kamionu doma v Úpici. Inspirujeme se jak hudbou lidovou (a to nejen tou naší), tak i jazzem, bluegrassem, vážnou hudbou, zkrátka vším, co máme rády a co nás baví. To, co hrajeme, by se snad dalo nazvat „bossorčí folk“. Slyšet jste nás mohli na festivalech Rtyňská Nota, Úpická žebračka, Orlické ozvěny, Svatováclavské noty, Doteky v Horním Maršově, Babí léto v Ratibořicích, Babský rachot v Trutnově...

 

Posluchači Českého rozhlasu Hradec Králové nás mohli slyšet v regionálních vysíláních. Hrajeme v obsazení: Bossorka "prvohybatelka" a autorka písní Markéta Vránová – mandolína, flétny, grumle, zpěv; Irena Dvorská – kytara, akordeon, perkuse, zpěv; Petra „Kvíčala“ Krejzlová – kytara, hrábě, grumle, perkuse, zpěv; Zuzana Vránová – kontrabas, flétny, dudy, zpěv; Barbora Vránová – aranžmá písní, housle, perkuse, zpěv.

1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
Poprvé

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?

Portovní - trojí skvělé a neočekávané umístění v Kostelci n/O. Neportovní - loňské 8. místo na Zahradě v Náměšti na Hané

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?

Dodělat všechny písničky ze šuplíku a hrát dokud nás to bude bavit. A pokud to bude bavit i lidi kolem, tím lépe.

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?
Protože něco takového ještě určitě nezažili :-). Přijďte se podívat na hru na hrábě, trsátkové housle, kostěnou píšťalu... A taky dobře vypadáme :-)

5) Jak se připravujete se na soutěžní finále?
Svědomitě.

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?
Nové kontakty a novou kytaru :-)

7) Volná otázka. Zeptejte se na něco sami sebe nebo velkohubě :-) využijte prostor ePortýra pro vaši reklamu. Nač toho nevyužít, když je to zadarmo, že? :-))))
Podařilo se nám nahrát demo CD Jestřebí písničky, více na stránkách www.bossorky.cz

 

Otázka: Kdy vznikají vaše písničky?
Odpověď: Obyčejně den před úplňkem.

Všechny Porťáky Zdraví Bossorky