Pavel Houfek se narodil v roce 1974 v Teplicích. Absolvoval střední školu elektro a pomaturitní studium se zaměřením na marketing a obchod v Liberci. Kapela Smíšené pocity založená v roce 1995 byla jeho prvním hudebním počinem. V roce 2005 založil skupinu New Band. V současné době je členem severočeského Big Bandu Bonit, pod uměleckým vedením prof. Jiřího Holubce. Je také členem smíšeného pěveckého souboru Okthána a zároveň stálým hostem pěveckého sboru Ventilky pod vedením Mgr. Luboše Hány a orchestru Muzikus pod vedením Mgr. Drahoše Straňka. V roce 2007 založil "Pavel Houfek band" ve spolupráci s Lubošem Hánou, Tomášem Portem a Markem Beranem. Více na: www.pavelhoufek.cz
1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
Na Portě soutěžíme poprvé.

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?
Náš portovní úspěch je určitě tento postup do národního kola. Mezi neportovní úspěchy považuji každý skvělý koncert a také postup na festival Okolo Třeboně v soutěži Houpací Kůň.

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?
Myslím, že výsledky v hudbě jsou velmi těžce měřitelné a tudíž i hodnotitelné a od toho se odvíjí stanovování cílů. Pro každého muzikanta je určitě důležité hrát, být poslouchán a největším úspěchem je potlesk.

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?
Určitě ze zvědavosti:-))) Můžou tedy nejdříve ochutnat naší hudbu na www.pavelhoufek.cz a jestli je to bude zajímat, tak určitě příjdou.

5) Jak se připravujete se na soutěžní finále?
V součsné době dotáčíme naše 1. CD a máme opravdu nazkoušíno, ale opakování je matka moudrosti. Makáme!!!

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?
Jsem přesvědčen, že úspěch na Portě otevírá dveře do dalších hudebních místností.

7) Volná otázka. Zeptejte se na něco sami sebe nebo velkohubě :-) využijte prostor ePortýra pro vaši reklamu. Proč toho nevyužít, když je to zadarmo, že? :-))))
Jak už jsem se zmínil dotáčíme naše první CD. Čtyři skladby jsme natočili už začátkem tohoto roku a jsou volně stažitelné na našich webovkách www.pavelhoufek.cz. Přidáme ještě pět písní a Ti kterým se naše hudba bude líbit si budou moci naše CD zakoupit za pár penízků. Určitě je budeme mít sebou. Těšíme se na Vás.

Odpovídal Pavel Houfek