Vznik skupiny se datuje do dubna r. 1985. Tehdy se Olda Pulkrt (jediný původní člen a kapelník) rozhodl, že zúročí zkušenosti nasbírané v dosavadním muzikantském životě a založí si skupinu vlastní. Původ vzniku názvu BODLO nám byl utajen a zůstává tak duchovním tajemstvím jeho stvořitele. Během let se tu s personálními změnami střídalo i nástrojové obsazení, což mělo za následek postupný přechod k vlastnímu hudebnímu názoru. Texty a muziku v současné době děláme vlastní a hlavně po svém, přičemž se na konečné hudební podobě a aranžích podílí (téměř) demokraticky celá kapela. Žánrová škatulka pro nás asi neexistuje a jsme za to rádi. Můžete nás vidět na festivalech známých, ale i na těch známých méně, jako jsou Zahrada v Náměšti na Hané, Porta a Portování u Bolka Polívky v Olšanech u Brna, Muzika v Hrádku u Rokycan, Struny na ulici v Plzni, Mohelnický Dostavník, Sokolovský Dostavník, Toulavý vítr v Aši, Loketský kotlík, Babí léto, Rotavské varhany, Štěchovická laguna, Jihočeské zpívání, Okolo Třeboně a další. Pořádáme také vlastní hudební přehlídku Chodovský poplach, kde byli v obsazení mimo jiné Roháči z Lokte nebo skupina Cop. Na požadavky pořadatelů a pro rádia jsme natočili tři demo CD. Všechna CD jsou vydány vlastním nákladem a jednotlivé skladby si můžete poslechnout na www.bodlo.cz

1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?

Je-li otázkou myšleno finále, pak někdy od devadesátého pátého roku minulého století.

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?
Těžko vybrat to nej: z hlediska Porty - dvě jihlavské sošky Porty, z hlediska hraní obecně: pokud jsme vybráni na Juppovu soutěž o Krtečka, končíváme uprostřed peletonu, z organizátorského pohledu: už 9. ročník vlastního festivalu (Chodovský poplach), 1. ročník vlastního festivalu (Habartovský fesťák).

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?
Odpovídám absolutním klišé (stejně jako v Netřísku): vzhledem k tomu, že hudbu i texty máme vlastní, tak aby to bavilo posluchače (i porotci jsou bráni jako posluchači - a dost důslední)

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?
Jen se přijďte podívat, to jste ještě neviděli (kdo nás vidí, rád se vrací):
- Kosmišovy aerodynamické texty sedící zpěvákovi do úst
- Pacholíkova hudební msta za Kosmišovy texty
- Slávova latinsko-americká touha Pabloané realite de Condoncella
- Oldřejovo šestistunné banjo
- rozdíl mezi nejvyšším a nejnižším členem je 38 cm a 51 kg v hmotnosti

5) Jak se připravujete se na soutěžní finále?

Vší silou.

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?
Pokud obhájíme svá předchozí vítězství, rádi bychom zde vystupovali jako hosté, abychom v primárních kolech umožnili postup dalším "mladým a nadějným kapelám" z našeho regionu.

7) Volná otázka. Zeptejte se na něco sami sebe nebo velkohubě :-) využijte prostor ePortýra pro vaši reklamu. Proč toho nevyužít, když je to zadarmo, že? :-))))
Teď samozřejmě trochu vážně - jde o reklamu... Zařazují nás do kategorie "mladých a nadějných kapel" Vynechám-li úspěšné poslední dva roky, končívali jsme v různých soutěží těsně za příčkou nejvyšší, tedy té vyhlašované, ale užívali jsme si to, posluchači nám totiž dávali najevo, že i to je vítězství. Jako spousta jiných kapel produkujeme vlastní texty i hudbu, čímž nosíme vlastní kůži na trh. Jsme proto rádi nejen za kladnou kritiku a poplácávání po zádech, ale i za poukázání, že by nás okolí chtělo vidět posunuté určitým směrem - hudebně nebo textově. Takže když nám někdo napíše, že se nám některé písničky nepovedly, i když to na nás není vidět, přemýšlíme nad tím. A naše další práce podpořená reakcemi diváků a muzikantů nás vede i kvůli tomu na příčky nejvyšší (viz výhra na Portě, na Muzice v Hrádku, na Notování pod Vyšehradem). Takže kladným i zápornám kritikům dík.

Odpovídal Radek Exner