Radio Proglas, které vysílá z Brna od prosince 1995 a v současné době pokrývá velkou část území České republiky, dává ve svém vysílání velký prostor mladým folkovým kapelám a písničkářům. V roce 2006 pocházelo například 15 % vysílaných písní z demonahrávek nebo alb vydaných vlastním nákladem interpretů. Počítáme-li však i debuty vydané u oficiálních vydavatelů, dostaneme se až téměř ke třetině veškeré vysílané hudby, což na české rozhlasové scéně nemá obdoby.
Nová alba různých žánrů (folk, country, jazz, blues, world music) denně představujeme v profilové rubrice Třikrát z Proglasu (v 7.45 a ve 14.30). Kapely, písničkáři, ale také pořadatelé festivalů nebo vydavatelé mají možnost představit svou hudbu v pořadu Jak se vám líbí. Ten Proglas vysílá každý všední den od 19.15, vždy v délce 45 minut. Folkovým kapelám nabízíme též hrát ve studiu 45 minut živě.
Další informace o vysílané hudbě i o konkrétních pořadech najdete na internetové stránce hudba.proglas.cz. O další informace si můžete napsat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Milan Tesař
hudební redaktor a dramaturg Radia Proglas