RadůzaPrvní dáma českého písničkářství Radůza se chystá vydat přelomové album s názvem Gaia. V autorských písních rozkládá svět optikou svého vidění na atomy, aby z nich na jiném místě a v jiném čase složila nové zvuky, příběhy a obrazy.

Slova jejích písní se chovají nečekaně, vtáhnou posluchače do svébytného světa, který nelze projít beze změny.
“Prošla jsem za poslední dva roky výraznými životními změnami, které značně ovlivnily můj pohled na svět a to se samozřejmě projevilo i v tvorbě. Své emoce teď transformuji jinou cestou”, dodává Radůza.

Narozdíl od posledního alba, které nahrávala zpěvačka živě na koncertech, se nyní opět vrátila do studia spolu se svou doprovodnou kapelou, kterou tvoří kytarista Josef Štěpánek, bubeník David Landštof a houslista Jan Cidlinský. Na albu se však objeví i nečekaní hosté. Dále na nahrávce spolupracuje zvukový mistr Michal Pekárek. Autorka se podílí i na vyznění výtvarné koncepce obalu, která vychází z jejího koníčku - intuitivní lukostřelby.

Trojnásobná držitelka ceny Anděl má na svém kontě již sedm řadových alb (www.raduza.cz/diskografie.php), pohádku pro děti o Mourince a Lojzíkovi, knižní publikace Čáp nejni kondor a několik divadelních scénářů.

Album vyjde začátkem března v jejím vlastním vydavatelství Radůza records ve spolupráci s firmou Supraphon, která se postará o distribuci fyzických nosičů i digitální prodej.

Symbolické křty budou probíhat v rámci celého turné a pražský křest se uskuteční v Malostranské Besedě 26. a 27. března.

TEASER K ALBU: http://www.youtube.com/watch?v=MbuXuryIuZs

Zdroj, foto: Supraphon
Autorka fotografií: Hrbková Alena