Reportáže z oblastních kol jsou za námi. Přesto ještě tu a tam přijde pár řádků z oblastí. Tentokráte to bylo bylo pár řádků k vystoupení kapel na Chřibskokarpatském kole Porty.

AKU
supr název,supr muzika .AKU = Adamovská kulturní úderka, ve složení čtyř mladých mužů( z toho dva bratři) a jedné slečny.Hrají vlastní písničky, krásně ladící hlasy, a celkově sehraní dobří instrumentalisté.

BPT - ze Zlína
s hostujícím basistou.Pětihlasá kapela( z toho dva hlasy ženské) v minulém roce zvítězila v oblastním kole,tehdy s basistou Tótem a jeho hluboko posazeným hlasem.Hrají lidové písně ve vlastní úpravě a folkově laděné spirituály.

Pepa Goja
netypický folkař s vlastním repertoárem, doprovázený kamarádem (výborným instrumentalistou-kytaristou).Sám byl udiven tím, že zabodoval u publika. Klip k jedné z jeho písní byl zařazen v soutěži Výtah na TV Óčko.

Radka Panáčková
studentka VŠ ,písničkářka doprovázející se na keyboard.Písničky hraje pouze převzaté, přesto zaujala porotu svým vytříbeným a suverenním hlasem. Radka vzešla z dětské soutěže Brána,takže na folkových prknech není nováčkem.

DAV
jediné seskupení,v kterém převažovali ženy .Mužským elementem v kapele je basista.DAV vsadil na vícehlasy, kde dámy využívaly svých různě položených hlasů, jejichž souznění diváci mohli ocenit až v druhé polovině vystoupení, kdy se zpěvačky našly.

Zuzka "Ený" Sakařová
další mladá interpretka z juniorských folkových soutěží. Studentka gymnázia hrající a zpívající s nasazením.Zkouší publiku přednést i písničky z vlastní "kuchyně".

Plevel 48
duo tvořeno zpívajícím kytaristou a mlčícím hráčem na bonga.Pro příznice škatulkování je to nezařaditelá formace,tíhnoucí spíše k avantgardním stylům hudby. Pozn.- číslovka 48 je číslo popisné.

Rusavská střela
duo hrající na kytaru a banjo potěšilo ortodoxní trampy tou nejklasičtější trampskou klasikou, podanou klasickým způsobem. Zpívající Vlasťa Stuška má na tyto písničky "přesný hlas".

Honza "ombre" Blahynka
student VŠ, další z líhně dětských folkařů s vlastní tvorbou.Porotu a obecenstvo si získal čistým "mužným" hlasem a dobře zvládnutou hrou na kytaru.

Jane country
jak už název napovídá, šestičlená kapela hraje převážně country písničky.Silnou stránkou skupiny jsou krásné hlasy obou zpěvaček, z nichž jeden z nich mi v některých polohách připomínal hlas Věry Martinové.

Ztráty a nálezy
kapela s houslistkou a zpěvačkou v jedné osobě, dvěma kytaristy(bratry),basistou a bubeníkem.Hrají vlastní tvorbu - lidovky s folkovým kabátkem.Při písni Janíček obecenstvo pěkně "rozpumpovali"

Duo Spolu
je generační duo matka-syn,kdy dámská polovina dua doprovází hrajícího a zpívajícího kytaristu Honzu Blahynku druhým hlasem.Autorská písnička Lucie oslovila porotu natolik, že ji poslala do mezinárodního kola Porty do Ústí.

Jiří Hornach
jinak také lídr kapely Panenka vyzutá ( postupující do Řevnic z Východočeského kola),přihlášen byl jako duo s kamarádkou Klárou, která se bohužel nemohla do Koryčan dostavit.Přesto roli sólisty Jirka zvládl v pohodě a s přehledem.

Jiný stav

název tria nenaznačuje, že by snad zpěvačka byla v očekávání, spíše to, že Jiný stav je vlastně částečně součástí kapely Přístav a jen si tak trochu "odskočili od plotny". Musím říct, že si odskočili náramně, protože to lidi fakt bavilo.

Svaťka Blahynková