V sobotu 25. října se letos naposledy vrací skupina Hluboké nedorozumění do prostor pražské Pitkovické hospody, aby zde uskutečnila již čtvrtý Pitkovický folk. Předchozí zdejší akce na všech nám známých frontách zanechaly jen dobré dojmy, a tak vás nyní zveme do Pitkovic opět. V koncertní části vystoupí skupina Jen Tak Tak (Jindřichův Hradec) a své trio představí Dana Houdková. Možná se navíc objeví i nějaké to překvapení. Koncerty začnou v 18:00 a skončí před desátou. Vzhledem ke složení účinkujících a ranní zavírací hodině přilehlé vinárny lze očekávat, že neoficiální část minifestivalu bude pokračovat ještě hluboko přes půlnoc. Pokud si chcete užít příjemný hudební sobotní podvečer nebo i noc, budeme se na vás těšit.
Do Pitkovic se dostanete autobusem 232 od metra C – Háje (zastávka Hříbková). V případě pěkného počasí ale doporučujeme vyrazit už po obědě na podzimní výlet údolím Pitkovického potoka, případně Botiče.

Ještě vám nabídneme pár informací k našim hostům:

Jen Tak Tak svou muzikou rozeznívají koncertní sály a festivaly už pěkných pár let. My se s touhle kapelou začali častěji setkávat asi předloni a protože máme velmi podobný oblíbený šálek muziky, snažíme se od té doby se vzájemně občas potkat i plánovaně. Pitkovický folk je toho pravým důkazem. Hudebně se můžete těšit na melodický a dobře proaranžovaný folk a také na možná na nějaký ten výlet za hranice, protože Jen Tak Tak se ze svých občasných výjezdů (např. do Mexika) vrací samozřejmě poznamenán nejen zážitky, ale i hudebně.

Dana Houdková nedávno zrušila název své kapely (proto ta závorka) a zaštítila ji celou pouze svým jménem. Celé trio vám zprostředkuje tvorbu své frontwomanky. Tu někteří charakterizují zjednodušeně jako estrogenní písničkřku. My si vypůjčíme obsažnější charakteristiku od Tomáše Pohla, který o Daně napsal:
„Dana svými písněmi, výrazem, smyslem pro humor, patří k průkopnicím. Dívky s kytarou zpravidla sdělují s vážnou tváří něco velikého, tedy něco, co je jen pro ně veliké v tuto chvíli. Dana je ženská, která tohle všechno má za sebou a stojí pevně na nohou a nad věcí, Ve svých textech to dává mužským sežrat, protože ví jako máma tří dětí , jaký je život. Ale ve vší ironii, expresivitě výrazů dřímá láska a poezie.“

Další informace naleznete přímo na stránkách Hlubokého nedorozumění. Petr Vratný