1. Myslíte si, že je to pro Portu velký problém, že se musí vypnout aparatura ve 23:00 a přes to vlak nejede?
Pokud by hudební program ve 23 hodin skončil, tak bych jako posluchač litoval, ale na Portě se přeci pokračuje neoficiálními jammy, a to je skvělá tradice, který jiný festival - kromě folklorních - tohle má?

2. Jak se vám zdá novinka, že se bude obměňovat porota a tedy i její předseda častěji než bylo zatím zvykem?
Nevidíme v tom žádný problem. Čím více profíků, kteří o muzice něco vědí, se s námi rozdělí o svoje připomínky, tím lépe pro nás. A přestože se porotci obměňovali, jejich názory na naši hudbu byly v zásadě podobné.

3. Zúčastnili jste se celého Porta systému od oblastních kol až po Ústí... je pro vás třívrstvá Porta problematická?
Meli jsme to štěstí, ze jsme mohli absolvovat všechna tři kola a moc nás to bavilo. Každé kolo bylo skvěle zorganizované a navic s dobrou diváckou učastí. Rozhodně patří velky dík všem, kdo festival připravovali.

4. Je pro vás žánrový rozptyl Porty dostatečný?
Určitě, koneckonců i naše muzika má k tradičnímu folku daleko, takže pro nás bylo milým překvapením, že nás porotci posouvali do vyšších pater soutěže.

5. Přihlásíte se znovu do soutěže?
Rozhodně.

6. Co se Vám líbilo a co byste změnili?
Velmi se nám líbila atmosféra a prostředí českého finale v řevnickém amfiteátru. Oproti betonovému Ústí byla tahle přírodní kulisa o moc příjemnější. Ten prostor je pro Portu ideální. Take se nám líbila možnost minirecitálu, jen časový prostor pro naše vystoupení nám připadal trochu krátký, kéž by to bylo alespoň 45min. Pro Šeginy to byla první Porta a vůbec první velký festival v historii fungování skupiny, uspěch v Řevnicích nás mile prekvapil a je to pro nás užasná motivace a závazek k další práci. Díky všem, kteří nás podpořili.

Šeginy

Díky za Portu ...jvz