Jsme kapela na naprosto profesionální úrovni Porty. Náš styl Vopen Grass s prvky černošské jazzové hudby se střídajícím se průlivem hudby západní Evropy se spojením prvky country a bluegrassu naznačuje vyjímečnou vyspělost a jedinečnou neodolatelnost. My sami jsme všichni mladí, krásní, nadějní a téměř svobodní hoši s nezaměnitelným charisma, mnohdy s rysy Breda Pitta, Roberta Redforda, někteří v nás dokonce vidí i exelentního Leonarda Di Capria. Ale to si nemyslíme, jelikož jsme jednoznačně hezčí. Dalo by se o nás hovořit hodiny a hodiny, avšak nemáme rádi přílišný objektivismus, který se v našem případě dá přirovnat ke spravedlivé, avšak nevyhnutelné chvále. Snad ještě dodáváme, že nemáme rádi ješitnost, nám vlastnost cizí, dále sobeckost, vychloubačnost, obecnou nesnášenlivost, chamtivost a celkově prymytyvysmus viznačujýcí se neznalostí pravopysu a mnoho dalšího, stejně pravdivého. Více na: http://www.votviraci.wz.cz
1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
My jako začínající kapela teprve osmým rokem. Ale jelikož jsme vytrvalí, počítám, že ještě dalších osm let soutěžit budeme. Jsme hraví, vždyť jsme muzikanti.

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?

Ve Strakonicích jsme jednoho portovního odpoledne vypili pohár Nektaru a polovině kapely se nepřihodila žádná nesnáz, jinak samosebou jediný náš úspěch je postup do Řevnic. Jsme na to velmi hrdí, já to kupříkladu všude vyprávím. Chlapci o tom zbaběle mlčí.

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?
Jsme v Řevnicích, není si dále co dokazovat.

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?
Člověk, který nepřijde na náš recitál, ochudí se tak o nevšední zážitek dotýkající se hvězd na zem z padlých z nebe. Takový jedinec se jen těžko zařadí opět normální občany. Viděl jsem pár chudáků, kteří nás ještě neznají, a věřte mi, byl to smutný okamih.

5) Jak se připravujete se na soutěžní finále?
Cvičíme téměř denně, já okolo jedenácti hodin, chlapci méně, jsou to vesměs již hotoví muzikusové.

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?

Já doufám, že alespoň na benzín.

7) Volná otázka. Zeptejte se na něco sami sebe nebo velkohubě :-) využijte prostor ePortýra pro vaši reklamu. Nač toho nevyužít, když je to zadarmo, že? :-))))
Hrozně rád bych se zeptal, kdo si myslíte, že je špičkou na nynější světové scéně?

Nerad to říkám, ale my. V dálce za námi poskakují blikavé hvězdičky jako kupříkladu Sting (či jak jmenuje), Metalica, Madona, Lunetik a ostatní. Nejblíže je nám Karel Gott, ale to jenom proto, že má stejný počet dcer jako všichni naši členové dohromady.

Za Votvíráky Petr Novák