Jsme partička šesti muzikantů z různých míst Čech. Skupina Grasspark staví na ženském lead vokálu, ale při dobré náladě disponujeme i pětihlasým vokálem. Srdíčka členů tlučou převážně v rytmu moderního bluegrassu. Dnešní doba už není jen stará dobrá „dřevní muzika“ a proto v našem repertoáru rádi občas utečeme k swingu nebo new acoustic music. Skupina čerpá z repertoáru Claire Lynch, 3 Fox Drive nebo Kenny & Amanda Smith Band. V současném složení hraje kapela na jevištích roku 2007. Za zmínku určitě stojí festivalové akce „Modrá zóna“ - Jablonec nad Nisou, HillBilly Vyšehrad - Praha nebo spoustu klubovývh vystoupení jako například Hudební klub „U Vodárny“ – Praha, Divadýlko Novanta - Debř . GrassPark hraje ve složení Pepa "Badarál" Hájek (Mandora, mandolina), Honza Hašek (kytara), Jarda Patočka (baskytara), Míra "Steffey" Štefl (banjo), RoseeAnn Langová (lead vokál) a Jirka Chlada (fiddle). Více na: http://www.grasspark.cz/

 

1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
Poprvé..

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?

Portovní je jasný - postup z libereckého předkola a neportovní? Těžko říct, my moc nesoutěžíme, ale úspěch je to, že hrajeme a že nás to baví.

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?

Jsme "normální" kapela, pro muziku dýcháme. Naším cílem je hrát muziku pro lidi, baví nás to.

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?
Hrajeme bluegrass tak trochu jinak a tak trochu netradičně. Tak snad proto.

5) Jak se připravujete na soutěžní finále?
Bude to znít nedobře ale asi nijak - zkoušíme stejně tak jako jsme zkoušeli před Portou, jediné co se změnilo, je otevřenější postoj k českým textům, které stále nemáme.

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?

No, to je těžké. Snad jen, že se dostaneme do podvědomí dalším pár country, folk, tramp či bluegrass - ovým nadšencům.

7) Někdy je složité vymyslet pro hudební formaci smysluplný, dobře zapamatovatelný a snadno vyslovitelný název. Jak vznikl název vaší kapely?
Tedy, i když název naznačuje jakousi přízeň k jedné velmi známe kytičce - opak je pravdou. Původní název měl znamenat něco jako parkování v žánru. Milujeme bluegrass, zaparkovaní v modré trávě.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Portě do příštích dnů, týdnů, měsíců a roků hodně úspěchů, spokojených posluchačů, zajímavých nápadů a štěstí...