VKV Někteří z pamětníků možná zpozorní, když se setkají s pojmy Bowle, Vondrák a spol., Fialový víkend nebo heavy-folk. Všechny mají původ v osmdesátých letech, kdy spolu začala hrát zdánlivě nesourodá trojice brněnských muzikantů - Jiří Vondrák (mimo jiné také scénárista a režisér, ctitel a interpret tvorby Bulata Okudžavy), Pavel Váně (známý spíš jako rocker ze skupin Synkopy 61, Progress Organization, Progres 2) a všestranný perkussionista a srandista Richard Lašek.

Formaci "Bowle", jak si tato trojice začala říkat, však předcházelo personálně trochu odlišné příležitostné trio "VKV" složené z Jiřího Vondráka, Pavla Váněho a Pavla Kopřivy, kapelníka Folk Teamu. A přesně stejné složení i jméno má současné VKV, které vstřebalo s částí heavy-folkového repertoáru i něco svérázného humoru a smyslu pro parodii, jimiž byly pověstné koncerty "Bowle".
Letos v únoru VKV natočili v brněnské Staré pekárně živé album "Fialový víkend", a to se chystají pokřtít v pátek 30.5. v pražské Balbínce. Pokud tedy s koncem týdne neopouštíte Prahu, přijďte si poslechnout kvalitní muziku, připít novému CD a kdo ví - možná ten následující víkend bude fialový...:-)