Pelhřimovská kapela 4zdi hraje od podzimu roku 2003 v obsazení Hynek Pavlů (šestistrunná a dvanáctistrunná kytara, zpěv), Petr Sejk (el. basa, šestistrunná kytara, zpěv), Zuzka Holubová (zpěv perkuse) a Petr Žižák (housle, mandolina, zpěv), ale významněji se začala prezentovat a prosazovat na festivalových soutěžích a klubových koncertech až v roce 2005.Za sebou nechává demo snímek z června roku 2004 o čtyřech písničkách, nesoucí titul Návrat, pořízený ve studiu AV Servis ve Vyšším Brodě. Následně na přelomu roku 2005 - 2006 natáčí první řadové album s názvem Mezi tebou a mnou, které obsahuje čtrnáct skladeb a bylo pokřtěno za přispění Pavla Zajíce a Luboše Hrdličky v zázemí poutního hotelu Křemešník u Pelhřimova. Koncem srpna 2006 v návaznosti na toto album vznikl i klip, který byl několikrát odvysílán v pořadu ČT - "Na moll" a v rubrice „TOP Na moll“ mu diváci přiřkli dvakrát první a jednou druhé místo. Hudba, kterou píší (Hynek, Pytrísek), hrají i produkují, nabízí tradičně pojatý folk, jehož hlavním rysem je melodická linka osazená texty ze života, dobrý nástrojově rytmický projev a přímočarý vícehlasý zpěv, jehož hlavní nositelkou je Zuzka. Právě měkostí a barvou svého projevu oslovila na cestě folkovými vodami nejednoho porotce a přispěla tak významnou měrou k úspěchům celé kapely. Více na: http://www.4zdi.cz

1) Pokolikáté soutěžíte na Portě?
S kapelou 4zdi jsme v národním kole podruhé. Naše první účast byla loni v Jihlavě.

2) Jaký je váš největší portovní i neportovní hudební úspěch?
Co se týče portovního úspěchu, tak loni jsme získali diváckou Portu, v neportovní oblasti pak asi účast na Zahradě, účast v národním kole Moravského vrabce, několikanásobná účast na Folkové růži a něco ocenění v rámci dalších soutěží po celé republice - (záložka "o nás" - www.4zdi.cz ). Mohu-li přičíst k neportovním hudebním úspěchům i to, že i v kuchyni kapely všechno funguje skvěle na principu dobrých vztahů, pak tak činím, neb to považuji za nejzákladnější úspěch každého muzicírování.

3) Co byste rádi v hudbě dokázali. Jaký je váš hudební cíl?
Myslím, že soutěž je v každé oblasti lidského života to, co produkuje v první řadě reflexi, dále pak určitě inspiraci a následně nato i jistou úroveň. Pokud bychom se bavili o kvalitě, znamená to pro každého něco jiného. Tedy rádi bychom dosáhli jisté úrovně, která by pro naše posluchače zároveň znamenala i kvalitu. Naším hudebním cílem je především hrát s nejlepším vědomím a při tom stihnout všechny věci pozemské, na něž pořád aneustále času nezbývá..

4) Napište čtenářům Portýra, proč právě na váš recitál by měli na Portě přijít?
Proč by měli diváci přijít na náš recitál? Ti co nás neznají proto, aby zjistili kam jdeme, ti co nás znají proto, aby se ubezpečili o tom jestli držíme směr a ti ostatní určitě pozveme na Zuzku...tu si určitě nenechte
ujít!!!

5) Jak se připravujete se na soutěžní finále?
Připravujeme se na každé naše vystoupení, koncert, recitál či soutěž. Ale celý výsledek bych charakterizoval větou ...až se léto zeptá, cos dělal v zimě...?

6) Co myslíte, že vám případný úspěch na Portě může dát?
Asi větší povědomost mezi posluchači a větší možnosti prezentace...samozřejmě vstupenku na Portu zadarmo...

7) Co děláte ve prospěch muziky, kterou sami prezentujete?
Ctím zásadu, že bez přiložení dřeva oheň nehoří a chci-li něco získat je třeba i dávat. Rádi jsme se jako kapela, zasadili o to, aby jedna z malých scén sloužící této hudbě, vznikla i v Pelhřimově. Druhý ročník čtvrtletního pořadu Folkování nad Lucernou, který na podzim volně navazuje na přehlídku s názvem Mraufest, je naše mimino, které s námi kolíbá Kulturní zařízení města Pelhřimova. To má za úkol zvát právě ty kapely a jednotlivce, kteří svojí úrovní přesahují hranice regionů rádi o sobě dají vědět a nemají přemrštěné ekonomické nároky. Kapela 4zdi tuto možnost nabízí v rámci kapacity pořadu i přehlídky a veškeré potřebné informace je možné najít na našich webkách www.4zdi.cz v záložce Folkování. Rádi budeme napomáhat šíření dobré muziky i v krajích pelhřimovských, když dokážeme oslovit i Vás k tomu, abyste některou z akcí navštívili. To by mohl být dostatečný společný přínost ve prospěch věci muziky nejen portovní.

Na otázky odpovídal Petr Pytrísek Sejk