V sobotu 26.4.2008 - (KORYČANY, Hippocentrum) proběhl sedmihodinový maraton písniček, skladeb a soutěží letošního ročníku. V minulém a předminulém roce bylo oblastní kolo zrušeno pro nedostatek přihlášených, letos se představilo šest kapel,osm sólistů a jedno duo. Do národního finále PORTY v Řevnicích u Prahy postoupily kapely B.P.T. Zlín a Telegraf z Uh. Hradiště. Zlíňáci vedle letošního prvního místa získali potřetí i putovní cenu Oblastní PORTY. Cenu diváka získala Marcela Hanulíková z Podkopné Lhoty.

Soutěže se účastnily kapely 1. TEZE z Veselí nad Moravou 2. Plevel 48 z Kyjova 3. B.P.T. Zlín 4. Ztráty a nálezy z Morkovic 5. TELEGRAF z Uh.Hradiště 6. MALÁ POHODA ze Sudoměřic
Dále se účastnili sólisté: 1. Pepa Goja ze Skalky( pro nemoc se omluvil) 2. Ivo Motyčka z Nivnice 3. Karel Černý ze Zlína 4. Marcela Hanulíková z Podkopné Lhoty 5. Petr Urbánek ze Strážnice 6. Radka Panáčková ze Strážnice 7. Jakub Dorňák z Křetína. A nakonec jedno DUO: 1. Rusavská střela z Kroměříže.

Soutěž moderovala Svatava Blahýnkové z Blatnice pod sv. Antonínkem, hlavním pořadatelem byl Joke Drthlík, kterému s organizací vedle velkou radou jmenovaným štábem pomáhali kamarádi z jeho T.O. Dakota.
PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ HIPOCENTRU KORYČANY ZA POSKYTNUTÉ PŘÍSTŘEŠÍ a sponzorovi IZOLMONT BZENEC za hodnotné ceny pro vítěze. A samozřejmě členům poroty, kteří neměli nijak lehkou práci.

Takže ahoj v Řevnicích 27. - 29. června 2008

A na závěr oficiální verdikt poroty
Jednotlivci: 1. místo - Jakub Dorňák 2. Panáčková Radka 3. Blahynka Honza
Skupiny: 1. místo - B.P.T. 2.Telegraf 3. Teze
Dua: 1. - 3. Rusavská střela
Divácká porta: 1. Hanulíková Marcela
Autorská porta: 1. cena a postup do Ústí - Jakub Dorňák za píseň Vysoká
Postup do Řevnic: B.P.T., Telegraf

Zdroj: www.icm.uh.cz