Již tuto sobotu 19. 4. 2008 se sjedou interpreti hudby country, folku a bluegrassu do sálu restaurace U Šimk? v H?íb?cí u Horní Cerekve. Za?íná tam PORTA 2008. Od 14:00 hodin se rozezní struny kytar a dalších nástroj? a vypnou se hlasivky k vrcholnému výkonu. Vždy? jde o hodn?, vít?z oblastního kola postoupí do Národního finále Porty, která se letos koná v ?evnicích u Prahy.

Letos je pořadatelem oblastního kola Porty pro region Vysočina T.K. Porta Vysočina Česká tábornická unie pod vedením manželů Lhotských z Rynárce. Velkou oporou v organizaci festivalu jsou jim manželé Kochovi z Jihlavy, pořadatelé hříběckého Budíku. Další členové přípravného týmu Porty budou mít též plné ruce práce zvládnout bezchybnou organizaci festivalu.
Prostředí hříběckého sálu U Šimků jsme zvolili záměrně, pro svoji neopakovatelnou atmosféru a tradici. Právě zde již proběhlo mnoho vystoupení profesionálních skupin naší country a folkové scény, ale i amatérských souborů.
Pro obecenstvo je připravena pestrá směsice hudebních žánrů od folku, country přes bluegrass. Vystoupí 12 hudebních formací. Ta pověstná třešnička na dortu čeká na návštěvníky večer, po vyhlášení výsledků. Od 19:00 hodin vystoupí vynikající písničkář Jindra Kejak a po něm neméně známí Poutníci z Brna.
Po ukončení koncertu hostů proběhne muzikanský jamíček, který formou muzicírování ukončí festival. Tento „sejšn“ je i pro návštěvníky festivalu. O občerstvení se postará personál restaurace U Šimků. Kdo by měl zájem v Hříběcí přenocovat, připravili pořadatelé ubytovací prostory poskytnuté DDM Pelřimov přímo v Hříběcí. Rezervace ubytování je možné na čísle 724 217 513.
Vstupenky je možno zakoupit na místě pořádání akce a v trafice Petry Mádlové vedle restaurace Sklep v Pelhřimově.

Zdroj: i-vysočina.cz
http://www.i-vysocina.cz/kultura-vysocina/jiz-pristi-sobotu-vypukne-velky-hudebni-festival-porta-2008-04-09.html