Na sedmý, májový underfolkový večer v mladoboleslavské kavárně V břiše velryby dorazí z Brna dvojice oceňovaných písničkářů, která přiveze svou autorskou tvorbu plnou poezie a poutavých hudebních ploch. Zveme vás na koncert Iva Cicvárka a Lady Šimíčkové 25. května od 19 hodin.

 Ivo Cicvárek je zkušeným autorem a interpretem, jenž se na české folkové a nezávislé scéně pohybuje už více než dvacet let. Za tu dobu sesbíral mnohá ocenění a stihl vydat čtyři sólová alba. Ačkoliv klade důraz především na texty, jež jsou plné překvapivých obrazů a silných emocí, jeho doménou je též mimořádně propracovaná hudební stránka. Do Mladé Boleslavi přiveze písně z chystaného projektu Romance a morytáty, ale dojde i na starší kousky.

 

Lada Šimíčková je písničkářka s jedinečným hlasovým projevem, z nějž čiší křehkost a éteričnost věcí kolem nás. Vyhledávaná textařka, jejíž poetické postřehy do svých repertoárů zařadily kupříkladu folkové kapely Jablkoň nebo Mošny, v tvorbě citlivě reflektuje střípky z cest i ze všedního života a odhaluje v nich hlubší vrstvy. V UnderFolku vystoupí s doprovodem Iva Cicvárka.

 

Vstupenky na květnový UnderFolk bude možno zakoupit v předprodeji na internetovém serveru GoOut, popřípadě přímo na místě.

 

Partnerem projektu UnderFolk je Nadace Život umělce a Svaz autorů a interpretů, z. s.