Od října vysílají regionální stanice Českého rozhlasu nový hudební pořad Folkparáda, v kterém se každý týden představí folk & country zpěváci, zpěvačky i kapely z různých regionů České republiky. O tom, kdo z nich se ve vysílání uchytí, rozhodují sami posluchači.

„Jak už název napovídá, jde o hitparádu, ve které každý týden soutěží 12 českých folkových a country písniček. Devět z nich, které získají nejvíce hlasů od posluchačů, si zajistí postup do dalšího kola. Písnička, která ve Folkparádě po sobě třikrát zvítězí, se pak automaticky stane součástí playlistu regionálních stanic Českého rozhlasu,“ říká ředitel regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger. Už v prvním kole soutěží například Pepa Nos, Žalman a spol., Devítka, Žamboši nebo Jananas.

Folkparádu připravuje tým hudebních odborníků z celé České republiky pod vedením dramaturga Petra Vacka. Fundovaný ale nebude jen výběr písniček. Mezi znalce oboru totiž patří i moderátoři, kteří mají s českou hudbou bohaté zkušenosti. Za mikrofonem se budou střídat Petr Bende, Petr Kocman, Denisa Marková a jednou měsíčně i dramaturg pořadu Petr Vacek. Součástí Folkparády budou i rozhovory a pozvánky na vybrané koncerty a festivaly. „Naším cílem je podpořit české písničky, autory a interprety a prezentovat v našem vysílání regionální hudební scénu,“ dodává ředitel regionálního vysílání Českého rozhlasu Jan Menger.

Folkparáda se vysílá každou neděli po 20. hodině v programu regionálních stanic Českého rozhlasu ve všech krajích České republiky. Hlasuje se formou SMS zpráv, které mohou posluchači posílat vždy od skončení pořadu až do středeční půlnoci. Pořadí písniček, detaily k hlasování a možnost přehrát si všechny soutěžní písničky nabízí i web www.folkparada.cz.