RadůzaKoncert písničkářky Radůzy s kapelou, který se uskuteční v úterý 27. 5. od 19:30 hodin ve velkém sále pražského Paláce Akropolis, dostane punc jedinečnosti, neb zde písničkářka převezme ZLATOU DESKU za své nejnovější album, jež vydala teprve před deseti týdny u svého vydavatelství Radůza Records a v produkci Tranzistoru ho svěřila do distribuce Supraphonu.

Nová autorská kolekce písničkářky Radůzy přinesla dvanáct skladeb, vyprávějících o pouti od síly ke slabosti, od počátku ke konci. Album Gaia je první, které Radůza napsala skutečně pro kapelu. Josef Štěpánek (kytara), David Landštof (bicí) a Jan Cidlinský (baskytara) tvoří s písničkářkou pevně propojený celek a nejsou již jen doprovodným tělesem. Organicky se zapojili do všech skladeb a dali vyniknout originálnímu projevu písničkářky. Hudební recenzenti přijali album velice příznivě a označili je za jedno z nejzajímavějších alb letošního jara či za prubířský kámen Radůziny diskografie.


Pražský koncert je zároveň jedním z posledních před koncertní přestávkou, kdy se Radůza bude věnovat především komponování hudby pro film Tenkrát v ráji, který vypráví o horolezci Josefu Smitkovi, jenž na sklonku 2. světové války skončil v koncentračním táboře.

Album Gaia vstoupilo ihned po vydání na 1. příčku hitparády nejprodávanějších CD, kterou sestavuje IFPI-ČR. V Top50 se drží již deset týdnů na předních pozicích - aktuálně je na 6. místě.

Zdroj, foto: Supraphon