Výborný interpret poezie, publicista, recenzent, moderátor a pedagog Mirek Ková?ík se narodil v srpnu roku 1934 v Praze. Spoustu let uvád?l písni?kové festivaly, a tak neodmysliteln? pat?í k žánru Folk & Country.

V sedmdesátých letech 20. století se stal významnou osobností na scéně českých malých divadel. Stal se jedním ze zakladatelů litvínovského Docela malého divadla (1962-1969), kde byl vytvořen zvláštní interpretační styl. Uváděla se zde americká beatnická poezie i vlastní poetické pořady. Po rozpuštění působil jako konferenciér folkových pořadů a festivalu Porta, autor a interpret poetických montáží a klubových představení.

V roce 1966 jako první veřejně představil poezii Václava Hraběte a rovnež nesl ohromný podíl na jejím vydání. Se svými pořady se pravidělně účastnil Wolkrova Prostějova a od konce 60. let tady působil jako porotce.

Od roku 1967 se interpretací poezie zabývá profesionálně. S literárními pořady cestoval po celé republice a spolupracoval i s rozhlasem. Známý je především pořad poezie začínajících autorů „Zelené peří“, který vznikl roku 1976 a provozoval se v Praze a Brně. Od roku 1993 jej můžete slyšet na vlnách Českého rozhlasu. Dále je autorem Poetického nokturna Českého rozhlasu 2 – Praha. Od roku 1998 mu vycházejí pravidelné články v seriálu Život a poezie (Týdeník rozhlas).

Ať už jde o recitaci Hraběte, Máchy, Kainara, Šrámka, Ortena, Koláře, Diviše či právě vycházející básnické hvězdy – Kováříkova prezentace poezie přináší vždy neopakovatelný zážitek, dokonale pohlcující smysly naslouchajících.