Živě 2023

Honza, Petr a Láďa z Prahy: Jsme tady už po desáté. Přijedeme i příště. Vždy je tady nejlepší atmosféra a noční sessiony. Užíváme si to.

Renata z Prahy, 30 let: Je zbytečné se ptát, jestli přijedu i příště. Portu už beru jako rodinnou tradici. Potkám se tady se sestrou a s nejbližšími kamarády. Lidé, kteří sem jezdí, mají mezi sebou silné vazby. Třicet let Portu moderuje strýc mého přítele. Porta je mou srdeční záležitostí. Komorní atmosféra, nic megalomanského. Je tady úžasně. Když jsem přijela, první pocit byl: Vau, konečně zase Porta a pocit euforie. Jsem nadšená.

Petr a Iva z Hradce Králové: Jsme na Portě poprvé a určitě přijedeme i příští rok. Milá atmosféra, hezké prostředí a pocity bezstarostné pohody. Nádhera.

Jana, Gabriela a Dana z Českých Budějovic: Nám se tady líbí všechno, i déšť. Jsme tady popáté a určitě přijedeme znovu. Porta už je naše tradice.

Markéta z Rakouska, 35 let: Na Portě jsem po patnácté. A líbí se mi se vším všudy. Neopakovatelná atmosféra, krásná hudba, výborný program. Žádné výhrady nemám. Každý rok co rok si naplánuji tak, abych mohla přijet znovu, a zatím se mi to daří.

Miloš z Prahy, 35 let: Na Portě jsem už patnáctý rok. Mám jedinou výhradu. Soutěžící se mi pletou s hosty. Proto bych je oddělil, ať hrají samostatně.

Aleš z Mostu, 50 let: Jsem na Portě po desáté a mám ji moc rád. Výhrady nemám vůči ničemu. Příští rok jsem opět tady.

Alena z Plzně, 35 let: Na Portě jsem potřetí. Příští rok přijedu, pokud budou hrát Šavani. Líbí se mi tábořiště, velké množství účinkujících a především stará klasika.

Martin a Hanka z Prahy: Jsme tady po druhé, před čtyřiceti lety na Portu jezdili naši rodiče. Hraje se tady úžasná hudba, Porta je skvělá a určitě přijedeme příště.

Gabriela z Kyjova, 30 let: Výhrady nemám proti ničemu. Porta je skvělá. Jsem tady popáté a pokaždé si odvážím skvělé zážitky.

Martin z Brna, 25 let: Portu mám rád. Občas mi ale vadí ceny na stáncích a to, že nemohu platit všude kartou. Uvítal jsem valašské frgály. Muzika je tady ale krásná. Větší výhrady nemám a rád se opět vrátím.

Kovboj z Prahy, 40 let: Od roku 1990 jsem na Portě nechyběl. Hudba se hraje na všech možných festivalech, ale tady znám všechny lidi. Proto sem budu jezdit i dál.

Gabriela z Kyjova, 60 let: Pokud to půjde, přijedu i příští rok, vracím se pravidelně. Na Portě se mi líbí moc. Krásné prostředí, úžasná atmosféra, skvělé kapely.

Jitka z Nové Vsi pod Pleší, 35 let: Jsem tu počtvrté. Porta je super, určitě přijedu i příště. Hudba úžasná, skvělé zázemí, ubytování i atmosféra. Nemám co vytknout. Prostředí Lesního divadla je unikátní.  

Petr s dětmi z Ústí nad Labem, 40 let: Na Portu jezdím tradičně od roku 2010. Teď už i s dětmi. Skvělá muzika, výborní přátelé, prostě všechno.

David z Valašského Meziříčí, 40 let: Jsem tu posedmé. Přijedu příští rok. Atmosféra vynikající.

Iva a Martin z Chebu: Jsme tady podruhé. Za rok určitě přijedeme. Prostředí skvělé, výborná muzika. Jezdíme sem hlavně za novými skupinami. Některé se nám líbí více než ty staré.

Lenka a Petr z Prahy: Přijedeme i příště, muzika nádherná, přesně náš styl, a k tomu krásné prostředí. Jsme tu popáté. Porta je naše tradice.

Zuzana a Václav z Raspenavy: V Řevnicích jsme po deváté. Určitě přijedeme i příště. Portu máme rádi a muzikanti jsou skvělí! Je tu krásně, příjemná atmosféra a nádherné prostředí.

Helena a Radim z Hradce Králové: Nejlepší je zdejší atmosféra. Je tady skvělé prostředí, koncerty, sympatičtí lidé. Přijeli jsme poosmé a přijedeme opět.

Tags:

Živě 2023

Dobrý den, jak hodnotíte průběh letošní Porty?

No, zatím nic moc.

Co vás vede k tak negativnímu názoru?

Zapomněl jsem doma granule, ztratila se mi kost a někdo mi večer rozšlápl misku na vodu.

Jaké je letošní publikum?

Dvě děti mě nejdřív půl hodiny tahaly za uši a zkoušely na mě jezdit. Nakonec prohlásily, že mám blechy a chtěli mi prohledat kožich. Situaci vyřešila přivolaná hlídka městské policie.

Tags:

Živě 2023

V Lesích okolo Řevnic objevena legendární Muca

Opět se potvrdilo, že na Portě se dějí věci, které jinde nevidíte a neuslyšíte. Podle posledních informací objevili návštěvníci Porty v lesích okolo tábořiště několik urostlých exemplářů právě dozrávající legendární byliny Muca, latinsky Musaceae, česky banánovníku. Redaktoři Portýra se dotázali malé Aničky (viz. foto), která snídala čerstvě utržený banán jestli jim dá kousnout. Odpověď byla stručná: Ne!

Tags:

Živě 2023

Stanové městečko Porty v Řevnicích bylo na několika místech poseto čerstvými i staršími koblihami, které zde zanechali jinak se zde pasoucí koně. Ani to, ale neodradilo milovníky přírody a kvalitní hudby, kteří zde stanují během festivalu Porta. Někteří z dočasných obyvatel, této malebné krajiny, mezi, kterými je i nemalá část i pěstitelů nejrůznější zeleniny, naopak nalezené „suvenýry“ uvítala, protože by se mohly stát vítaným zpestřením v jejich záhonech.

RoR

Tags:

Živě 2023

Porta byla vždy plná neuvěřitelných setkání. Když jsem procházel stanovým městečkem, zaujaly mě dvě malé děti, které tam vesele pobíhaly. Jedno mělo při tom nohu v sádře. Za chvíli jsem viděl, jak druhé z nich v trávě u stanu mává na svou mámu, která jej zvedla do náruče a zatančila s ním. Neodolal jsem a udělal snímek.

Tags:

Živě 2023
Jonáš

Kdyby vás náhodou postihla zdravotní indispozice, obraťte se s důvěrou na tohohle fešáka. Jen se obáváme, že pivo vám nenaordinuje 🤣

Živě 2023
Pozdrav Béďovi a všem dalším, kteří tvoří duši Porty a bez
nichž by nebyla tím čím je

Každý rok koncem června se u části obyvatel České republiky
objevuje zvláštní úkaz, který se vyznačuje pozoruhodnými
syndromy. Postižení jedinci přestávají komunikovat z okolím. V
pravidelných intervalech kontrolují kalendář, leští kytary,
opravují díry v maskáčích, kontrolují bágly, žracáky, celty a
spací potřeby. Na dotaz co se děje, nereagují, případně
zabrblají cosi nesrozumitelného. Vrchol vždy nastává koncem června
když se blíží termín Porty. Dotyčné osoby přestávají
komunikovat úplně, stříhají pomyslný metr a místo kalendáře
nepřetržitě kontrolují přesný čas. Jejich vědomí vystoupí z
mlhy až v okamžiku kdy se objeví na festivalovém štábu v
Řevnicích. V rekordně krátkém čase obejdou a vyzpovídají
všechny jeho členy, vyřídí pozdravy, vypijí štábní kafe a
okamžitě se vrhnou do nekončící práce. Vždy jsou tam kde je
nejvíc potřeba. Jsou jich desítky a patří k samotné duši našeho
festivalu. K těmto lidem neodmyslitelně už mnoho let patří náš
dlouholetý kamarád Béďa z Plzně (na snímku), kterému letos
pošramocená tělesná schránka nedovolila přijet. Tak ze štábu
vyřizujeme pozdravy a vzkazujeme: Béďo příští rok v Řevnicích!
 
Tags:

Strana 1 z 2