Píše se datum 22.10.2010, je pátek podvečer a v divadle U hasičů na pražských Vinohradech se schází desítky ctitelů a obdivovatelů této první dámy jazzové scény. Všichni přináší dárky, či kytice květů, protože dnes se slaví Jitčino životní jubileum. A jak jinak, než hudbou a zpěvem.

Mnozí z Vás Jitku Vrbovou znáte jako interpretku trampských písní, slýcháme je denně z různých rádiových stanic. Málokdo však zná její jazzový repertoár a hlavně její živelný a strhující jazzový zpěv. Energie z ní tryská do diváků, zpívá celým tělem a svítí jak stowattová žárovka. Je to neuvěřitelná proměna a mě to pokaždé přimrazí k židli. Nejinak tomu bylo i v tento večer, kdy si, krom svého repertoáru, zazpívala i s řadou hostů. Myslím, že všichni budeme na atmosféru tohoto večera dlouho vzpomínat.

Nezbývá, než Jitce Vrbové ještě touto cestou popřát hodně a hodně zdraví, hodně krásných písniček, hodně přátel kolem sebe. A nám všem popřát, aby nás ještě hodně a hodně let okouzlovala svým sametovým a vroucím hlasem.

Díky!