Kam zmizel ten starý song - Michal Bukovič 17.4. 2014Paráda, Karel nese asi čaj, Mosty aneb setkání Milana Lasici s televizními písničkami a jejich textařem (2004). Režie J. Mudra
Textař Michal Bukovič (17. 9. 1943 - 31. 1. 2008) pracoval po maturitě na gymnáziu jako preparátor hornin u geologického průzkumu, doma i v zahraničí.

Znalosti angličtiny využíval i ke studiu hudebních nahrávek z oblasti country a rock´n´rollu. Na počátku sedmdesátých let psal texty pro amatérské hudební skupiny, v roce 1973 se stal profesionálním textařem. V letech 1977 až 1983 pracoval jako produkční gramofonové firmy Panton. Psal jak české, tak anglické texty, takže se výrazně uplatňoval na exportních deskách. V devadesátých letech spolupracoval s Českým rozhlasem jako autor hudebních pořadů a moderátor.


V pořadu si textař s M. Lasicou povídá o tom, kdy poprvé uslyšel rock´n´roll, o spolupráci s Karlem Zichem, Michalem Tučným a dalšími. Bukovič byl prakticky osobním textařem zpěváka Karla Zicha. Z televizního záznamu zazní písně zpěváka pravověrného rokenrolu Miki Volka Rána a gól, chvějivě presleyovská Paráda Karla Zicha, country pecka Řidič tvrdý chleba má nebo Malý dům nad skálou v podání Věry Martinové i hit Karel nese asi čaj v podání Michala Kocába a Jiřího Korna.
Vysílání: 17.4., 23.20 hod., ČT art

Zdroj, foto: Česká televize