V prostorách krnovské Kavárny a čajovny Ninive vystoupí ve středu 25.11.2009 písničkář Petr Linhart se svým sólovým projektem.

Petr Linhart, krom toho, že je vůdčí osobností pražské magicko-vlastivědné kapely Majerovky brzdové tabulky, se kterou během let vydal šest alb, je především písničkářem - a také členem volného sdružení Osamělí písničkáři. Petrovi je vlastní inspirace krajinou a příběhy, které jsou v ní skryté. Sám svoji tvorbu nazývá landsacpe folkem. Před časem se inspiroval krajinou českého pohraničí, která je poznamenaná v ysídlením a opuštěním. Vzniklo třináct důvěrných songů, které se vždy nějak dotýkají oblasti bývalých Sudet – všechny je najdete na Petrově samostatném albu Sudéta, které vyšlo u Indies MG Records v březnu 2007 a bylo později nominováno na žánrovou cenu Anděl 2007 v kategorii Folk & country. V současné době autor připravuje nové album, které na Sudétu volně navazuje.

Linhartovy písně mají živou podobu koncertního recitálu "tichého muže s tichou elektrickou kytarou“, a právě tak Petra uvidíte a uslyšíte i v krnovské Ninive. Kavárnu a čajovnu Ninive najdete na Dvořákově okruhu č.p. 21 a koncert začíná v 19 hodin. Kromě repertoáru ze Sudéty, pro kterou autor čerpal inspiraci i od polské spisovatelky Olgy Tokarczukové, zazní také novinky z nového připravovaného alba.


Další informace na stránkách:
www.petrlinhart.cz
www.majerovky.cz
www.osamelipisnickari.cz