Letošní čtvrté pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, do kterého si východočeský zpěvák a kytarista, zakladatel kapely Oboroh, Slávek KLECANDR zve rozličné hudební hosty, se chystá na listopad. Tentokrát bude hostem večera osobnost vskutku renesanční – zpěvák, skladatel, klavírista, spisovatel, moderátor, dokumentarista a cestovatel Jan BURIAN.

Koncert se koná v pátek 13. listopadu 2009 od 19 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), vstupné je dobrovolné a vstup bezbariérový.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: „Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje.“

Jan Burian o sobě v jednom z rozhovorů o svých koncertech říká: „Snažím se chovat tak, jak se chovám v životě, jenom prostě přijdu na jeviště. Myslím si, že největší síla nás, kteří neumíme pořádně hrát ani zpívat, je v tom, že jsme autentičtí a takoví, jací jsme. Čím je společnost vychýlenější, nepřirozenější a strojenější, tím víc ta přirozenost působí. Někdy jsou lidé dokonce překvapení, čekají, jakou fintou je chcete oblafnout, a pak zírají, že jste žádnou fintu nepoužil... A jinde dodává: „Písnička není hluk, písnička není zboží, písnička není reklama na to, abyste si koupili desku! Písnička je tradiční umělecký žánr.“

Místa je možné si rezervovat do čtvrteční půlnoci 12. 11. na mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

www.trinactnatrinact.blog.cz
www.centrumbutovice.cz
www.oboroh.cz
www.janburian.cz
www.osamelipisnickari.cz