Příbramský huntík je festival folkové, trampské, country, bluesové a podobné muziky. Pořadatelé jej chápou především jako regionální záležitost, i když se nebrání ani vzdálenějším účastníkům. Příbramský huntík je dvakrát do roka. Zimní verze bude letos 24. ledna v Malé scéně. Huntík bývá už několik let kombinován s oblastním předkolem Porty. Je to ale tak, že účinkující mohou hrát i nesoutěžně, jen tak pro radost. Je to vždycky na domluvě.

Sedmadvacátý půlročník festivalu trampské, country a folkové hudby Příbramský huntík se uskuteční dnes na Malé scéně Divadla Antonína Dvořáka. Začíná ve 13 hodin a postupně vystoupí 18 hudebních těles, od sólistů a dvojic až po kapely.

„Z nich je pět skupin či interpretů, které jsme ještě neslyšeli. A další dvě hudební tělesa, se kterými jsme se sice potkali při účinkování po republice, ale dosud na Huntíku nehrála. Ze stálic vystoupí třeba Ježkovy voči, New Pauza, Toman a lesní panna, Přelet M. S.,Maděra nebo Jakub Kořínek s Katkou Misíkovou,“ řekl hlavní organizátor amuzikant Zdeněk Hejkrlík.

Jak bývá v posledních letech zvykem, zimní Huntík je spojen i s oblastním předkolem Porty. Druhé se koná v Zaječově na Berounsku a z obou lze postoupit do podbrdského oblastního kola v Komárově. Odtud přijedou do Příbrami i porotci.

„Od podobných přehlídek se ta naše liší, doufám, atmosférou. Jezdili jsme kdysi na finále Porty, což byly hudební maratony. A i když byla šance slyšet spoustu krásné muziky, něco mi tam chybělo. Možná taková ta obyčejná člověčina. Huntík stojí především na kamarádských vztazích,“ podotkl Hejkrlík. „V posledních letech můžeme díky dotaci od radnice přispívat účinkujícím na cestu, ale jinak u nás hrají všichni úplně zadarmo.“ Letos poprvé se festival uskuteční na Malé scéně divadla.

Program 27. příbramského huntíku
Martin Hejnák 13.00
Ježkovy voči
Jakub & Katka
Maděrky 14.00
Dvořáková & Roušar
M-band
Martin Hejnák 15.00
New Pauza
Marek Jonáš
Maděra 16.00
Jir-Ka
Blue Stones 17.00
Hola hoj
Pavel Šilhavý
Toman a lesní panna 18.00
Franta Vlček
Přelet M. S. 18.40
Jana & Zdeněk
Dřeváci

Zdroj: http://www.pribramskyhuntik.estranky.cz/

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)