Američan Fernando Saunders přiváží na tři koncerty svoji kapelu opět do Čech. Po úspěšných vystoupeních na letních festivalech v Čechách v roce 2007 a letošním březnovém turné přijíždí tentokrát na žádost Slánských Jazzových Dnů. Fernando Saunders patří mezi světovou muzikantskou extratřídu, je virtuózní hráč na basovou kytaru, zpěvák a skladatel. F.S. začínal jako člen novátorské rock-jazzové skupiny The Jeff Beck / Jan Hammer Group. V počátku 80.let započal mnohaletou spolupráci jako hráč, producent a častý spoluautor písní s uznávaným představitelem městského rocku Lou Reedem.

Je jedním z nejvyhledávanějších studiových a doprovodných muzikantů světových hvězd. Absolvoval turné a nahrával se členy nejrůznějších uskupení, například: Marianne Faithfull, Steve Winwood, Eric Clapton, Jimmy Page, Joan Baez, John McLaughlin / The Mahavishnu Orchestra, Pat Benetar and Heart.
Svoji sólovou kariéru odstartoval na Amnesty International Tour na vyprodaném stadionu v Chile. Poté vydal dvě kritikou uznávaná alba, Cashmere Dreams (Grudge/BMG) and The Spin (A&M).
Jeho třetí sólové album I Will Break Your Fall je čerstvě na českém trhu a na koncertech bude samozřejmě k dostání. Na tomto 75ti minutovém autorském albu Fernando Saunderse uslyšíte i vynikající duety s Marianne Faithfull a s Lou Reedem.

Fernando Saunders tradičně na jevišti vystřídá baskytaru, kytaru a cello, v doprovodné kapele uslyšíte excelentní bicí (Marc Halbheer), piano (Ricardo Regidor), elektrickou kytaru a harmoniku (Lawrence Lina).

 

 

3 večery kdy máte možnost Fernando Saunderse vidět:
15.11. – 22:30 - Slánské jazzové dny – Slaný
16.11. – 21:00 – Modré dny – Žďár nad Sázavou
17.11. – 19:30 – výjimečný dvojkoncert s Robertem Křesťanem a Druhou trávou - Beroun

www.fernandosaunders.com
http://www.myspace.com/fernandosaunders