1.Myslíte si, že je to pro Portu velký problém, že se musí vypnout aparatura ve 23:00 a přes to vlak nejede?
Nepovažuji to za velký problém...

2. Jak se vám zdá novinka, že se bude obměňovat porota a tedy i její předseda častěji než bylo zatím zvykem?
Velmi se mi líbí.
Vkus poroty je poměrně konstantní a tudíž obměna dá šanci jiným kapelám, které jsou třeba výborné, ale daným portocům se prostě nelíbí.

3. Zúčastnili jste se celého Porta systému od oblastních kol až po Ústí... je pro vás třívrstvá Porta problematická?
Pro mne osobně je problematické vytváření novotvarů "Porta systém", "Porta alej" a podobně. Velmi prosím, aby se mluvilo a psalo česky...
Naše kapela prošla letos od oblastního předkola, přes oblastní finále až do Řevnic. Vzhledem k tomu, že Řevnice považujeme za výborné místo, považujeme třívrstvový systém za dobrý.

4. Je pro vás žánrový rozptyl Porty dostatečný?
Ano.

5. Přihlásíte se znovu do soutěže?
Pravděpodobně už ne. Ale nikdy neříkej nikdy :-)

6. Co se Vám líbilo a co byste změnili?
Líbilo se nám umístění do lesního amfiteátru. To byl skvělý tah. Dobrý byl zvuk na obou scénách, přičemž na hlavní scéně bylo ozvučení opravdu výborné! - koncert Druhé trávy byl i díky tomu vrcholem akce a neskutečně skvělým zážitkem.

Výborný nápad je vysazování portovních lip. S radostí jsme se zapojili! Podle našich přátel bydlících v Řevnicích byla propagace akce v samotné obci slabá, což se podepsalo na slabé návštěvnosti scény u Zámečku.

Bylo by dobré, aby soutěžní kapely věděly, jak se určuje pořadí jejich soutěžních vystoupení. Každý chce hrát před co nejplnějším hledištěm a dopolední čas je tedy velmi nevýhodný. Otázka je, zda vůbec musí začínat soutěž dopoledne. Pokud se dobře pamatuji, v posledních plzeňských letech Porty to tak nebylo.
Divné je také, že vítězové nemají možnost vystoupit na Dvoraně.

Petr Merxbauer, Strašlivá Podívaná Plzeň

Díky za Portu ...jvz