Vladimír Čech (moderátor: Letos jsem v Ústí n.L. potřetí a musím konstatovat, že je to Porta zatím nejvydařenější.

Tony Linhart (PACIFIK): Ještě že jsme ten POTLACH udělali v kulturáku! Na terase DK by nás omezovala malá kapacita hlediště. Letos se to povedlo…..

Zuzana Vrbňáková (Folkscéna,Skalica): Je to nádhera vidieť pokope toľko nadšencov - hovorím o zákulisí. Ste obklopený skutočně fantastickými ľudmi! Celý festival, každé miesto dýchalo atmosférou, ktorú som si vždy pri slove PORTA predstavovala.

Mgr.Jan Kubata (primátor statutárního města Ústí n.L.): Letos přišlo hodně lidí. Myslím, že se vám to povedlo. Díky!

Jiří Tichota (Spirituál kvintet): Nám hraní na náměstí nevadí. Pro toto nejsou stanovena žádná pravidla. Důležité je, že přišli lidi. A také je velmi důležité, že se v posledních letech výrazně zlepšilo ozvučení, což umožňuje dělat kvalitní koncerty kdekoliv. My jsme na vlastní kůži prožili ty nejslavnější ročníky Porty. Jsme nesmírně rádi, že tato tradice pokračuje. Je dobře, že zůstalo to, co nás stále spojuje, a to je muzika. Žánry, které tu hrajeme, učí lidi k tomu, aby vzali do ruky kytaru a zazpívali si s rodinou a přáteli. To je to nejkrásnější co hudbu může potkat.

Jiří Vondráček (předseda Svazu autorů a interpretů): Porta 2008 potvrdila, že není náhodou, že existuje už 40 let. Nic není zadarmo a nic není samosebou. Letošek je možná jedním ze zlomových roků Porty a projevila se spousta práce, víra i nadšení. Takže do další čtyřicítky vstoupila Porta hodně úspěšně.

Mirek Kovářík (člen poroty): Díky za vše, mám příjemné zážitky, už víme čeho se vyvarovat za rok --- velký úspěch bylo to publikum!!! Nenápadně tak zase Porta vstoupila do Ústí jako součást života města… tak se mi to jevilo!

Anna Roytová (předsedkyně Sdružení PORTA: Jsem nesmírně šťastná, že se obě Porty povedly (národní finále v Řevnicích i mezinárodní v Ústí n.L.) a že stojí za to bojovat o znovuzískání všeobecné prestiže tohoto festivalu.

Jindřich Šrejber (předseda Rady festivalu Porta): Škoda, že tu není Lochness...

Zdeněk Schwager (moderátor): Mně se letos na PORTĚ v Ústí tak líbilo, že sotva jsem v sobotu pozdě večer z Porty odjel, už v neděli v osm ráno jsem byl zpět v Ústí n.L. Zapomněl jsem totiž v šatně v letním kině tašku!

Karel Jedlička (kapela BURIZON): Je dobře, že jste soutěžní večer vytáhli ze sálu na veřejnost. Lidické náměstí je pro takový koncert ideální.Je to správná cesta nejen pro kapely, ale hlavně pro diváky a pro další rozvoj PORTY. Jsem rodilý Ústečák a pro mne je to přímo balzám!

Jiří Fryč a Kamila Novotná (Duo JIR –KA): PORTA je pro nás zkušenost a seznámení se se spoustou zajímavých milých lidí, kteří nám nabídli možnost hraní na jejich akcích.

Peter Škrank (nový člen poroty autorské soutěže): Nestretol som sa tu s ničím, čo bych mohol kritizovať. Ja si to užívam. Tunajšia PORTA je celkom iná v srovnaní s festivalmi, na ktorých som doposial bol. A je tu aj cítiť tradíciu.

Josef Vejlupek (vedoucí realizačního týmu v Ústí n.L.): Děkuji všem a teď jdeme k Lankašovi na frťana! (po skončení sobotního programu v Letním kině)

Ivan Dostál (ředitel Kulturního střediska města Ústí n.L.): Zvládli jsme to na celé čáře, zvu vás na „vyhodnocení s občerstvením“. (Opakovaně během sobotního večera)

Jan Moucha (výkonná produkce) ...já jsem vám to říkal, vy volové..!
(odposlechnutý úryvek z diskuse se dvěma dalšími nejmenovanými členy realizačního týmu)