Petr Linhart p?ichystal se svými spolupracovníky další sólové album nazvané Autobus do Podbo?an. První samostatné album Sudéta mu vyneslo nominaci na And?la, cenu Akademie populární hudby. Zdá se, že nová na­hrávka bude minimáln? stej­n? silná. Tématicky nové album volně navazuje na předchozí. Krom reflexí současného východního Karlovarska, kde autor dnes často pobývá, nabízí i písňové příběhy z jiných míst. Dá se tedy říci, že deska je i trochu pojízdná, „autobusová“. Obsahuje například i pozapomenutý příběh „Annenruhe“ o Romeovi a Julii z Moravské Třebové devatenáctého století. Písní Helga Braun se naopak zase vrací zpátky na Karlovarsko do bývalých Skoků, kde se autor dnes podílí na obnově a oživení zdejšího barokního chrámu.

Album vzniklo ve studiu Lineart pod vedením Linhartova dlouholetého spolupracovníka, hudebního producenta a kytaristy Marka Štiftera. Na albu, které překvapí svým moderním zvukem a pestrou paletou nástrojů, se podílejí také další hudebníci z Linhartovy doprovodné kapely 29 Saiten – Josef Štěpánek, Aleš Charvát a Tomáš Makovský. Autory grafiky alba jsou opět Karel Haloun a Luděk Kubík, album vychází u nakladatelství Indies MG.

Petr Linhart a kapela 29 Saiten pokřtí nové album v úterý 27.dubna v brněnském klubu Stará Pekárna. Koncert začíná ve 20:00. Mezi hosty nebude chybět ani Soňa Tomečková, zpěvačka kapely Majerovy brzdové tabulky v letech 2005 a 2006.