Dubnový benefiční koncert, který připravovalo Jihočeské divadlo, DK Metropol a trampská veřejnost v Českých Budějovicích jako pomoc pro dcery zavražděných manželů Jany a Pavla Malhockých, měl skutečně obrovský ohlas.

Nejméně dvě třetiny zaplněného sálu tvořili návštěvníci z trampských kruhů a pochopitelně převládala věková kategorie vrstevníků obětí tragické únorové střelby. Také více než polovina účinkujících se hlásí k tomuto zelenému společenství zalomeného palce. A tomuto ladění odpovídal i obsah velkoplošné projekce na jevišti, kde se střídaly fotografie především z Pavlova trampského a soukromého života. Poskytli je jeho trampští přátelé Karel Skalický, Rosťa Černý, Fred Krištof, Eva Zichová a další... Neuvěřitelný aplaus sklidil Štěpán Rak nejen za svou mistrovskou hru, ale i za velice citlivá a prostá slova věnovaná památce Pavla Malhockého, který byl jeho přítelem, ale dokonce i spolužákem. Jako moderátorka druhé poloviny koncertu, věnované především Pavlově trampské minulosti, musím potvrdit, že všichni vystupující velice pečlivě volili výběr prezentovaných písniček, aby se líbily Pavlovi, jako by je někde v temném koutku za oponou poslouchal. A nadšené bylo i publikum, přestože koncert trval přes tři hodiny, lidem se vůbec nechtělo rozcházet.

Na vstupném za prodej více než 650 lístků se získalo přes 109 000 Kč, do pokladničky, kam návštěvníci se volně vhazovali peněžní dary, se vybralo přes 8000 korun. Všechny tyto prostředky půjdou na založené studijní konto Pavlíny a Lucie Malhockých, které zůstává i nadále otevřené i pro další případné vklady. Číslo konta: 235359579/0300