Ve Velkém mlýně v Praze 8 Libni, byl ve středu 4.10. pokřtěn nový koncertní sál s názvem Mlýnice.
Jedná se o krásný prostor v nově zrekonstruovaném barokním mlýně, který bude sloužit jako kulturní prostor pro různé akce. Kmotry ve zcela zaplněném sále byli Pavel Žalman Lohonka,
Jaroslav Samson Lenk, Radek Tomášek, kteří ke křtu přidali také své písničky a popřáli Mlýnici, aby si ji našli diváci a nabízela zajímavé programy.

Po telefonu pokřtila Mlýnici i Věra Martinová, která se nemohla zúčastnit vzhledem k nachlazení a popřála také věrné a spokojené diváky a bohatý program.


Na dálku se přidal také Vojta Kiďák Tomáško a napsal:
“Držím palce, ať má Folková Mlýnice neustále vyprodáno, ať muzikanti hrají až do roztrhání těla, ať se Mlýnice stane Mekkou naší muziky, jako má jí kdysi bývala Malostranská beseda. Přeju vám všem, aby z pódia zazněly ty nejkrásnější písně. Veselé i vážné, písničky od srdce a aby publikum pokaždé odcházelo s pocitem naplnění, pohody a radosti.
Hezké dny a povedený křest přeje Vojta Kiďák Tomáško”

Večerem návštěvníky provedl Petr Bohuslav, člen skupiny Asonance a redaktor Country rádia.


Slavnostním křtem začíná pravidelné koncertování folk a country scény s názvem Folková mlýnice


Vždy v některou středu zde budou mít možnost vystupovat, jak samotní písničkáři, tak skupiny z oblasti folk&country hudby i příbuzných žánrů. Mlýnice bude sloužit také dalším aktivitám, včetně výstav, workshopů, nebo jiné hudební produkce.
Spolek Velký mlýn s místopředsedou Pavlem Kocourkem vytvořili z poničeného mlýna opravdu překrásný prostor s mnoha možnostmi využití dalších prostor. Ve Velkém mlýně je také pobočka Městské knihovny a stylová kavárna.

Ještě před samotným křtem vystoupilo od 17 hodin několik muzikantů v samostatných recitálech na Mlýnském dvoře. Barokní Mlýnici následně pokřtilo vedle kmotrů svými písničkami dalších
16 interpretů: Skupina Napořád, Monika Sonk, Milan Krbec (Zelenáči), Luboš Stráník, Blondýna, Jindra Kejak, Petr Kadlček (Natural), Jana Rychterová, Alishi, Jiří Dědeček, Rudolf Sakala, Slavík zpívá Zicha, Slávek Maděra, Dušan je tu JAKODOMA a Jan Vytásek.
Jako hymnus zazněla písnička Mlýny z repertoáru Spirituál kvintetu, kterou společně s Jakubem Jirouškem a skupinou Napořád zpíval sál plný dalších muzikantů i hostů.
Denisa Marková natočila s kamerou Karavany několik rozhovorů s hudebníky a tak se určitě na sítích dozvíme, co popřáli Mlýnici.
Je velmi potěšující, že se rodí nová scéna, kde budou mít příležitost hrát známé i začínající kapely, které startují svoji hudební cestu. Folková mlýnice plánuje představovat také vítěze a oceněné soutěžící festivalu Porta a spolu s dalšími partnerskými festivaly Porty tak bude propagovat zajímavé umělce a jejich tvorbu.

Partnery Folkové mlýnice jsou: Porta, Country rádio, Rádio Samson, rádio Folk a rádio Click&country.
Mediální partneři: PrahaIN, FOLKtime a ePortýr.
Partneři Velkého mlýna: MČ Praha 8, Městská knihovna v Praze a Rádio Junior
Projekt Folkoví mlýnice startuje za finanční podpory SAI -Svazu autorů a interpretů.


U zrodu Folkové Mlýnice stojí producent a hudební skladatel Jiří Vondráček spolu s Amunkou Navrátilovou, která přináší letité zkušenosti s produkcí v kulturním domě Mlejn ve Stodůlkách.

Produkce: Amunka Navrátilová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Kontakt : Jiří Vondráček Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
Spolek Velký mlýn: Pavel Kocourek Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
www.velkymlyn.cz 
Budete-li potřebovat jakékoliv doplňující informace, kontaktujte nás.

Těšíme se na spolupráci.