Zveme vás na 42. ročník Festivalu trampských písní v Horním Jelení, který se koná od 26. do 28. května v Horním Jelení na Pardubicku. Najdete nás na louce u Nory poblíž Rekreačního zařízení Radost. Tady se bude konat celé festivalové dění.

Vystupující kapely prezentují zejména klasické české a slovenské trampské písně ve dvou předkolech. V reprodukci písní je nutné dodržet pravidlo, že jedna z písní musí být složená do roku 1950. Tímto se snažíme motivovat kapely, aby pátraly po starých trampských písních, zprostředkovávaly je publiku, a tím je oživovaly a přenášely na další trampské generace. Což je hlavní cíl festivalu.

Z vystupujících kapel jsou porotou a diváky vybrány ty nejlepší, postupující do večerního finále. Před půlnocí jsou pak vyhlašováni ti nejlepší z nejlepších. Večerní finále je zpříjemněno vystoupením hostů festivalu – v letošním roce vás můžeme nalákat na hudební skupinu F. T. Prim z Brna.

Doprovodný program festivalu zahrnuje unikátní Mobilní trampské muzeum – expozici trojrozměrných předmětů, článků, fotografií; příběhy osobností trampingu, suvenýry týkající se historie trampingu, archiv trampských písní a archiv trampských osad - možnost získat info o své oblíbené písni či osadě i tombola.

Kamarádi Festivalu Trampských Písní, z. s.