Úplná špička české folk, country a trampské muziky se opět po roce sejde na 9. JamFOLKu, který se koná první červnovou neděli 5. června v Žamberku. Budete na něm mít možnost vidět pohromadě spoustu legend zároveň s mladými nadějnými muzikanty.

Na tomhle festivalu to vypadá takříkajíc „jako za starých časů“ největší slávy této muziky. Vždyť i festival si dal do podtitulu JamFOLK v Zahradě, čímž drží odkaz na zaniklý největší festival této hudby u nás. A koho tedy že uvidíme a uslyšíme letos?

Tradičně jako každý rok patrona festivalu Roberta Křesťana s Druhou Trávou. Již delší dobu probíhají jednání také o tom, že by tahle špička světového bluegrassu brázdící krom českých i americké hudební koridory včetně Nashvillu a jediní oficiálně uznaní muzikanti mezi úplnou světovou elitu přivezli z USA i nějakou hvězdu.

Snad největší tradicí a „legendárností postižení“ je Spirituál Kvintet. Vystoupí zde poprvé a my uslyšíme snad všechno to nejlepší, co za půl století tohle vynikající uskupení dalo dohromady.  

Zafúkané, Sbohem galánečko, Vizovice a mnohé další – to je Fleret – další legendární jméno naší hudební scény. Svým osobitým, originálním a neopakovatelným projevem baví hudební fanoušky už 33 let, a to i v zahraničí. Vydali už 10 alb, z nichž mnohé skladby zlidověly.

Ivan Hlas, držitel ceny Anděl, ale hlavně skladatel a textař písní mnoha slavných zpěváků i skupin, který napsal hudbu k filmům jako Šakalí léta, na JamFolku vystoupí spolu s Olinem Nejezchlebou a vynikajícím kytaristou Norbi Kovácsem. Samozřejmě že zde uslyšíme hity jako Na Kolena, na kolena, Aranka, Karlín, Malagelo a další…

Aby byl program ještě nabitější, byla pozvána i skupina COP v čele s Míšou Leichtem. Skupina, která hraje od roku 1978 a jejíž všichni členové, kromě současného frontmana M. Leichta, uprchli do Kanady nebo USA, je nedílnou součástí úplné bluegrassové špičky.

JamFOLK však letos není jen muzika. Součástí je i nehudební program a spousta stánků a větší areál. V případě deště i zastřešení. Podrobnosti najdete na www.jamfolk.cz.

Foto: archiv pořadatelů