Písnička 39. týdne na Country rádiu je Píseň o olivě od kapely Naboso

Zpěv: Veronika Spiegelová

Hudba: Denisa Blaha

Text: Jan Skácel

Píseň vyšla na EP Napoprvé a je také součástí Karavany č. 61. 

 

"Jsme parta muzikantů a přátel, kterou spojuje nejen předchozí studium konzervatoře, ale především láska ke společnému tvoření, vyjádření skrze hudbu a její sdílení s publikem. V době covidové začaly vznikat naše první autorské songy, které nyní zastupují převážnou část našeho repertoáru. Naše hudba se nelehce připisuje jednomu určitému žánru – nese v sobě prvky alternativního folku, šansonu, ale také jazzu, soulu, funky či blues.

Než jsme začali vystupovat s autorským repertoárem, věnovali jsme se především interpretaci folku, šansonu a jazzu. Na našich koncertech dodnes zní písně Zuzany Navarové, Lenky Nové, Radůzy, Katky Koščové, Lucie Šoralové, Evy Cassidy, Glena Hansarda a dalších.

Pod jménem Naboso hrajeme od září 2019, v aktuálním složení pak od ledna 2022. Počátky kapely ale sahají až do roku 2014, kdy se v šumavském Vimperku uskutečnil vůbec první koncert v čele s naší zpěvačkou a frontmankou Veronikou Spiegelovou. A proč zrovna Naboso? Protože se snažíme, aby naše koncerty byly vždy autentické, bezprostřední a jedinečné svou atmosférou.

Kromě vlastních koncertů máme zkušenosti s účinkováním na městských slavnostech a festivalech."

https://nabosoband.cz/