Zveme Vás na Podorlické kolo Porty, které se uskute?ní dne 10.4.2010 ve Sdruženém klubu Rabštejn v Kostelci nad Orlicí. Boj o postup do Ústí nad Labem ?i do ?evnic vypukne ve 13:00 hodin.

Do soutěže se nám původně přihlásilo 18 soutěžících formací, někteří však z různých důvodů svoji účast odvolali, takže konečný počet soutěžících bude 16. Mezi přihlášenými jsou skupiny hrající country, převažují ale kapely folkové, objeví se i „zadumaní“ jednotlivci. Do poroty vždy zveme odborníky a aktivní muzikanty, kteří mohou své zkušenosti a znalosti předat dál. Letos tedy v porotě usednou: Petr Novotný (Žalman a spol.), Víťa Troníček (Marien, exPoupata), Miloslav Feltl, Luboš Stráník (Stráníci) a Dagmar Zemánková (učitelka zpěvu). Jako každý rok mají soutěžící možnost po skončení klání zasednout s porotou a vyslechnout si jejich názory.

Programem bude provázet František Mifek a o dobrý zvuk se postarají manželé Toupalovi.
Jako host vystoupí skupina MARIEN z Pardubic, která v 19:00 hodin zahájí večerní program s následným předáváním cen vítězům a dalším oceněným. Na všechny návštěvníky a diváky se těšíme a jsou srdečně zváni. Tento projekt se uskuteční s finanční podporou Rady Královéhradeckého kraje a Městského úřadu Kostelec nad Orlicí.

Za pořadatele Ivan Němec