Skupina Peter Pan Complex představuje první nahrávky ze svého debutového alba chystaného na květen. Desku natáčela ve studiu Faust, mix a mastering proběhl v Londýně.

Producentem alba je Michael Rendall (mj. nedávno vydané album Pink Floyd The Endless River, dále Killing Joke, David Gilmour ad.), se kterým skupina spolupracovala už předloni při míchání skladby Wolfskin, singlu předznamenávajícího albovou prvotinu.

„Naši kamarádi Adrian Bell a Adam Vopička (The Prostitutes, Calm Season) nás upozornili na Michaela, když jsme hledali někoho, kdo by nám pomohl najít nový zvuk a možná i cestu. Řekli jsme si, že to zkusíme, a poslali jsme mu naši nahrávku Wolfskin… a ono to vyšlo,“ přibližuje seznámení s producentem frontman kapely Jordan Haj.

Nadšení ze spolupráce skupinu nasměrovalo k myšlence natočit s Rendallem další skladby, což nakonec vyústilo v realizaci celého alba. “V době, kdy jsme skládali materiál na naši desku, hodně jsme poslouchali nám do té doby neprozkoumané hudební žánry. Hlavně hodně starého i současného R’n’B, a vlastně i hip hop a rap. Když pak ve studiu vznikala konečná podoba skladeb, snažil se v nás Michael převážně probudit rock’n'roll. Při poslechu náběrů skladby SOS někdo z Michaelova týmu prohlásil, že to zní jako Umbrella od Rihanny hraná Led Zeppelin. Věci se zřejmě spojily tak, jak měly," doplňuje Jordan.

Prvním singlem z alba je song SOS, který se právě objevil i na digitálních serverech spolu s další skladbou Morning.

Repertoár skupiny tvoří výhradně písně zpívané v angličtině a hebrejštině. Jedinou výjimkou byla skladba Sedět a hrát, kterou kapela nahrála do režijní prvotiny Jiřího Mádla, Pojedeme k moři. Současný zvuk kapely kombinuje postupy britského kytarového rocku s novou vlnou izraelské alternativy.

Počátky kapely Peter Pan Complex se datují od roku 2012, kdy Jordan Haj (zpěv, kytara) a Givinar Kříž (sólová kytara) přizvali ke stávajícím členům Oskarovi Pilařovi (bicí, původně Take Death) a Jakubovi Chabovi (baskytara, původně Fake Tapes) pátého člena Zdeňka Lichnovského (kytara, klávesy a zpěv, původně Dogsbodies).

Skladby SOS a Morning si můžete poslechnout zde:

https://www.youtube.com/watch?v=w1DePfS2QM8

https://www.youtube.com/watch?v=suxARVr51cI