Aneta LangerováAneta Langerová včera po rádiových vlnách vypustila první vlaštovku ze svého dlouho očekávaného čtvrtého alba Na Radosti. Singl Svatá Kordula, ke kterému bude dnes zveřejněno lyric video, předznamenává, že se je na co těšit. Další písně si fanoušci poslechnou na konci listopadu.

Nová studiová deska s příznačným názvem Na Radosti navazuje na titul Pár míst, kterým si Aneta splnila svůj sen, když ke spolupráci přizvala vynikající smyčcové trio a svou dosavadní tvorbu představila v akustické podobě. Písně v intimní atmosféře získaly naléhavější rozměr a album sklidilo velký úspěch u kritiků i fanoušků.

Stejně naléhavá, ale i hravá bude její nová deska. Spolu s klavíristou, hudebním skladatelem a producentem Jakubem Zitkem pracovali dva roky na písních, původní hudbě a textech. Inspiraci hledali na magickém místě obklopeni hlubokými šumavskými lesy.

 „Na Radosti je místo, kde se zastavil čas a s ním i osudy lidí, kteří tam žili. To místo jsme si zamilovali, okouzlilo nás a vtáhlo do děje příběhů, které chceme vyprávět,“ říká Aneta Langerová.

Píseň o Svaté Kordule je věnována patronce všech lodníků, mořeplavců a poutníků.  Singl je příslibem, že se na nové desce můžete těšit na autenticitu, osobitou melodiku a silné příběhy.

„Je to o lásce a vášni, která ji provází. Píseň jsem věnovala Kordule, protože je to taková naše ochránkyně, abychom v rozbouřených vodách našli cestu domů. Je dobré vědět, že nad námi někdo drží ochrannou ruku,“ s úsměvem vysvětluje Aneta.

Na albu Na Radosti naleznete 12 autorských písní vyprávějících o dívkách a ženách, které spojuje čistota, křehkost, ale současně i odvaha jít svou cestou. V podání Anety Langerové coby vypravěčky se vymyšlené příběhy stávají skutečnými, můžete se jich dotknout. Jemné odstíny jejího hlasu si vás podmaní a emotivní pěvecký projev postavený na hlubokém prožitku vás nepustí. Deska však překvapivě není jen vážná. Zásadní témata jsou mnohdy doprovázena laskavou ironií, která svědčí o zralosti, ke které Aneta Langerová jako hudebnice dospěla. Jednou autorskou písní na album přispělai violoncellistka, zpěvačka a skladatelka Dorota Barová.

Album Na Radosti bylo nahráno ve Studiu Faust Records a smyčce v hudebním studiu České televize.Symbolický křest desky a premiéra videoklipu k písni Tráva proběhne 15. prosince v pražském divadle Studio DVA. Fanoušci se už teď mohou těšit na jarní turné.

Píseň Svatá Kordula byla nahrána ve Studiu Faust Records a v hudebním studiu České televize v obsazení: Aneta Langerová zpěv, kytara, vláček, tleskání, Jakub Zitko syntezátor, kytara, zpěv, Jakub Vejnar baskytara, Martin Kopřiva bicí nástroje, Steve Walsh kytara, Dorota Barová zpěv, smyčcový orchestr.