Stejně jako minule jsem byl i tentokrát dostrkán osudem k tomu, abych reportáž ze základního kola, tentokrát šestého a v ročníku posledního, kde se rozhodovalo i o semifinalistech, napsal já.

Učinil jsem tak rád u vědomí, že vedle dvou odkazů v příštím odstavci se v tomto článku budu moci opět věnovat hlavně příštímu večeru, 1. březnu, kdy proběhne 1. semifinále XV. ročníku Notování.

Než se ale na 1. březen vrhneme, prosím čtenáře, aby si otevřeli reportáž na této stránce. Vlastně i nečtenáři by v ní mohli být zaujati fotkami a hlavně videem vítězné písně večera a ne-li, tak ať se podívají aspoň zde na to, jak 6. kolo dopadlo a kdo postoupil do semifinále…

1. semifinále jubilejního XV. ročníku Notování proběhne 1. března od 19:30 hodin v pražském Music City Pointu a uvidíme v něm skupiny Jakodoma z Prahy, jež postoupila díky diváckým preferenčním hlasům, Kupodivu z Brna, postoupivší rozhodnutím Rady Notování, Větrno z Liberce, jež postoupila díky diváckým preferenčním hlasům, Z hecu z Prahy, která postoupila na podkladně diváckého hlasování na písničky, trio LeDva z Prahy, postoupivší rozhodnutím Rady Notování, a písničkáře Láďu Zítku z Bystřice nad Pernštejnem, který postoupil díky diváckým preferenčním hlasům. A budou to opět především diváci přítomní v sále, kdo rozhodne o tom, kdo postoupí do finále!

Hostem 1. semifinálového večera bude zpěvné trio nejoblíbenějších učitelek v republice, Přelet MS z Blovic. Před jedenácti lety se tento soubor, tehdy ještě kvartet kapelnice Romany Tomáškové, Jany Ježkové, Romany Žežulkové a Bobiny Horvátové (která v září 2009 ze skupiny odešla), podělil o vítězství v diváckém hlasování ve finále IV. ročníku Notování (2006/2007) se skupinou Bodlo z Chodova u Karlových Varů...

V těchto dnech Přeletky slaví třináct let od založení skupiny, během kterých na svém webu evidují sedmnáct ocenění významných natolik, že stála za zapsání. Vyšla jim dvě řadová alba a loňského roku nazpívaly spolu s legendou plzeňského trampingu a nestorem mezi trampskými bardy Béďou Šedifkou Röhrichem (*1935) unikátní album známých i méně známých trampských písní pod názvem Šedifky a Přeletky aneb Ze starých zpěvníků. Poslední jmenované CD a možná i některé z předchozích budou mít děvčata určitě s sebou, takže přijdete-li a pořídíte-li si desku, budou vám moci zazpívat kdykoliv i u vás doma. Už proto stojí za to na první semifinále Notování přijít.

Více informací o Notování najdete na webových stránkách NOTOVÁNÍ, na FACEBOOKU a také TADY.

Foto: Rejka Balcarová