Sarah and The AdamsHudební skupina Sarah and The Adams vydala v létě loňského roku své debutové album s názvem My place.

Skupina Sarah and The Adams vznikla nápadem Šárky Adámkové a Michala Gregora. Po několika letech vzájemné úspěšné spolupráce se oba rozhodli, že si hudebně sedí natolik, že by rádi společně něco vyprodukovali. Na samém začátku jejich tvůrčí cesty spolupracovali s dlouholetým kamarádem, zpěvákem Davidem Schafferem, který se sice  na projektu autorsky nepodílel, ale zazpíval si ve dvou skladbách s kapelou jako host. Výsledek lze posoudit pouze poslechem alba My place.

Vybrané skladby si můžete poslechnout zde:

http://www.sarahandtheadams.cz/index.php/cz/multimedia/audio

Autorkou většiny skladeb je Šárka Adámková, případně ve spolupráci s Michalem Gregorem,  Lucienem Zellem nebo Petrou Studenou.

Šárka Adámková je pianistka, zpěvačka a písničkářka. V 17ti letech bez jakéhokoliv vyššího hudebního vzdělání začala po vzoru svého otce Borise Adámka cestovat po Evropě s různými hudebními skupinami a sbírat cenné zážitky a dojmy... O pár let později strávila nějaký čas ve Skandinávii, kde vystupovala sólově v pianobarech a klubech pod uměleckým jménem Sarah Adams.

"Moje "skandinávské období" bylo velmi zvláštní. Nabídka na hraní v zahraničí přišla naprosto nečekaně a já jsem ji přijala tak nějak automaticky. Byla to doba, kdy jsem řešila pár osobních problémů a vypadnout na chvíli pryč se mi hodilo. V Norsku jsem nakonec strávila řadu měsíců, na které teď moc ráda vzpomínám“.

To vše je hudebním zdrojem písniček, které vyprodukovali společně s kytaristou Michalem Gregorem a stali se základem jejich debutového alba.

Při nahrávání alba My place Šárka s Michalem oslovili další skvělé muzikanty a kamarády: bubeníka DANIELA ŠOLTISE a kontrabasistu RASTISLAVA UHRIKA, kteří již patří mezi špičky české jazzové scény. V druhé fázi studiové práce se k nim přidal ještě vynikající kytarista JOSEF ŠTĚPÁNEK, který obohatil nahrávku o zvuky pedal steel kytary, rezofonické kytary, banja a mandolíny.

"Ani ve svých nejodvážnějších snech jsem si nepředstavovala, že bych mohla natočit desku s tak skvělými muzikanty, jako jsou Dano, Rasťo, nebo Pepa (a samozřejmě i Michal). Když souhlasili, cítila jsem velkou zodpovědnost a také trochu stres z toho,abych je třeba nezklamala.

Ale jak šel čas a mi se začali trochu více poznávat i lidsky, viděla jsem, že by to mohlo fungovat a naše společné rozhodnutí, že nezůstane jen u desky, ale že rozjedeme i kapelu, mě v tom utvrdilo a taky mě hodně nakoplo, abych pracovala dál."


Sarah and The Adams jsou:
- ŠÁRKA ADÁMKOVÁ - zpěv, piano, wurlitzer
- MICHAL GREGOR    - elektrická a akustická kytara
- DANIEL ŠOLTIS      - bicí
- RASTISLAV UHRIK  - kontrabas, baskytara
- JOSEF ŠTĚPÁNEK    - pedal steel kytara, rezofonická kytara, banjo, mandolína
- DAVID SCHAFFER   - zpěv - host

Koncerty:

12. 5. 2012 Motol MOTOLICE
1. 6. 2012 Paris-Prague Jazz Club (Paříž)


Zdroj: http://www.sonymusic.cz/