Lapčíková ZuzanaPoslední nahrávka z dílny zpěvačky a cimbalistky Zuzany Lapčíkové a jejích jazzových souputníků Marija Panna přečistá (Supraphon SU 4033-2) vydaná před Vánocemi 2010 vzbudila nadšení a byla označována za nejpozoruhodnější vánoční titul roku.

Již tehdy Zuzana mluvila o současné sestavě kvinteta jako o „kapele svých snů“ a třetím rokem s ním slaví úspěchy doma i v zahraničí (Berlín, Drážďany, Santiago de Compostella). Její před mnoha lety započatá cesta hledání chodníčků mezi lidovou muzikou a jazzem s těmito muzikanty dochází naplnění. Leitmotivem lidových písní i na této nahrávce je láska, láska v mnoha odstínech, láska, ke které patří loučení, rozchody – a návraty. Tichá bolest rozloučení i bujará energie mladé lásky je vyzpívaná s citem a něhou, které prostě uvěříte.

Z pětice skvělých muzikantů vyzařuje svobodný prostor pro každého i obdivuhodná souhra ve všech detailech. Příjemně hladivý zvuk je výsledkem „analogového“ natáčení do pásu a skvostné práce studia Sono Records. Další nádherná nahrávka kvinteta Zuzany Lapčíkové, která míří rovnou k srdci.
Zuzana Lapčíková o lásce. Další objevené chodníčky mezi lidovou muzikou a jazzem.

Zuzana Lapčíková – zpěv, cimbál, Josef Fečo – kontrabas, Rostislav Fraš – saxofony, Ondrej Krajňák – klavír, Kamil Slezák – bicí nástroje

Album vyšlo v listopadu 2011
Doporučená cena: 299,- Kč

Zdroj: http://www.supraphon.cz/

Lapčíková Zuzana